Naga MarketsFlaga Turcji kurs liry TRYW tym miesiącu pojawił się oficjalny komunikat o tym, że władze Turcji prowadzą prace nad wprowadzeniem cyfrowej liry, zaś stosowne testy mają zostać zakończone jeszcze w tym roku. O obraniu przez władze tego kraju kierunku na nowe technologie, w tym blockchain, może świadczyć także to, że w Istambule w dniach 19-20 listopada odbędzie się konferencje Turkish Capital Markets Summit, podczas której jednym z prelegentów ma być CEO giełdy Binance – Changpenga Zhao. O tym, że Turcja stanowi dla Binance ważny rynek świadczy uruchomienie handlu na parach z lirą turecką.


Użytkownicy tureccy nabędą BTC, ETH i XRP za liry

Jak przeczytamy w oficjalnym komunikacie na stronie giełdy, użytkownicy w Turcji mają już możliwość zakupu Bitcoina, Ethereum oraz Ripple za lity tureckie, co jest możliwe dzięki współpracy z dostawcą portfeli do walut cyfrowych – Papara. Na razie nie ma możliwości przeprowadzania transakcji sprzedaży i na ten moment nie podano informacji, kiedy będzie to możliwe. Papara współpracuje także z lokalnymi tureckimi giełdami kryptowalutowymi takimi jak BtcTurk, Paribu oraz Koin przy obsłudze wpłat i wypłat.

zhao
CEO Binance Changpeng Zhao.

Changpeng Zhao, który będzie przemawiał podczas wspomnianego wyżej kongresu, był pierwszą osobą z kierownictwa Binance, która zapowiedziała, że niebawem nastąpi otwarcie giełdy na rynek turecki. Warto wspomnieć, iż komunikat Binance o uruchomieniu handlu na parach z lirą turecką nastąpił zaledwie kilka tygodni od ogłoszenia przez giełdę Huobi decyzji o planowanym na koniec bieżącego roku uruchomieniu bramki do wpłat w tejże walucie i jej wymiany na stablecoina Tether (USDT).Giełda ta ogłosiła także decyzję o ekspansji na rynek turecki, w tym otwarcie biura w tym kraju, uruchomienie tureckiej wersji językowej dla swojej platformy oraz wprowadzenie niższych o 50% prowizji dla użytkowników tureckich.


Tanie i szybkie wpłaty EUR. Księgowanie max, do 3h! To możliwe dzięki ofercie CoinDeal!  Sprawdź!.


Jak podaje serwis Cointelegraph, turecki rynek kryptowalutoiwy należy do jednych z najszybciej rozwijających się na całym świecie, zaś ok. 20% populacji tego kraju posiada kryptowaluty w różnej formie. Dodatkowo władze tego kraju we wrześniu poinformowały o planach utworzenia opartej na blockchainie infrastrukturze, która ma zostać wykorzystana m.in. w administracji rządowej, transporcie oraz cłach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here