Naga MarketsNiemal każdy, kto poszukuje platformy do handlu kryptowalutami słyszał o Binance. To największa pod względem generowanego wolumenu giełda kryptowalut na świecie, która w marcu 2018 r. przeniosła swoją siedzibę na Maltę, z usług której korzystają miliony użytkowników z całego świata. 


Binance – co to jest?

Binance, które pomimo przedłużającej się dekoniunktury na rynku krypto jest wyceniane na 1,3 mld USD i zalicza się tym samym do grona jednorożców (start-upów których wycena przekroczyła miliard dolarów) zostało założone w 2017 roku przez Changpenga Zhao, który wcześniej odpowiedzialny był za stworzenie i rozwój Fusion Systems – spółki dostarczającej rozwiązania HFT dla podmiotów inwestycyjnych w Szanghaju.Kariera założyciela Binance jest niezwykle barwna – Zhao współtworzył Blockchain.info oraz pełnił funkcję CTO w projekcie OKCoin. Tam też poznał Yi He z którą rozwijał później własną giełdę kryptowalut.

Nazwa giełdy to zlepek słów Binary oraz Finance wskazujących czym zajmuje się spółka, która w lipcu 2017 roku pozyskała w ICO 15 milionów dolarów sprzedając wówczas oparty na ERC20 token BNB.

Warunki handlowe Binance

Binance pobiera stałą prowizję za transakcję w wysokości 0,1% jej wartości. Posiadacze BNB mogą jednak w prosty sposób zminimalizować swoje koszta transakcyjne wykorzystując sprzedawany w ramach ICO token do uiszczania opłat handlowych.

Każdy użytkownik giełdy posiadający w portfelu online jakąkolwiek ilość BNB może w ustawieniach rachunku zaznaczyć opcję pobrania prowizji z tych środków. Rozliczanie się z giełdą w jej własnych tokenach niesie ze sobą zauważalne korzyści. W pierwszym roku od przejścia na rozliczenia w BNB użytkownik może cieszyć się 50% rabatem na prowicję. Rabat ten z każdym kolejnym rokiem maleje o połowę by w piątym roku wynieść okrągłe zero procent.

Zalety Binance

Giełanie przyjmuje wpłat w postaci walut fiducjarnych (euro, złoty, dolar, jen, etc.) w związku z czym przy rejestracji nie wymagane są żadne dokumenty i dowody tożsamości. Dzieje się tak dlatego, że brak pobierania depozytów od klientów nie wymusza na giełdzie przestrzegania szeregu zasad polityki AML (Anti-Money Laundering).

Choć możemy handlować będąc (w teorii) całkowicie anonimowi, w celu pełnej weryfikacji konta będziemy musieli przedłożyć nasz dowód tożsamości wraz ze zdjęciem. Niezweryfikowani użytkownicy mogą wypłacić do 2 BTC w ciągu doby. Po weryfikacji limit ten wzrasta do 100 BTC.

Ogromny wolumen generowany przez giełdę sprawia, że handlując na Binance niemal zawsze znajdziemy druga stronę transakcji. Zdecydowana większość oferowanych instrumentów jest całkowicie płynna, co znacząco ułatwia handel na mniej popularnych tokenach. Giełda chwali się również certyfikowanym algorytmem łączącym dwie strony transakcji, mogącym przetworzyć 1,4 mln zleceń na sekundę.

Najważniejsze linki:

Strona internetowa: https://www.binance.com/

Dokumentacja API: https://github.com/binance-exchange/binance-official-api-docs

Twitter: https://twitter.com/binance

Facebook: https://www.facebook.com/binanceexchange/


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here