Naga MarketsStrona giełdy Binance trafiła na czarną listę rosyjskiego regulatora telekomunikacyjnego. Giełda uspokaja swoich rosyjskich klientów, że ich środki są bezpieczne.

  • Binance trafiło na czarną listę w Rosji.
  • To kolejny cios w rynek kryptowalut ze strony Moskwy.

Binance na czarnej liście

Domena Binance – największej na świecie giełdy kryptowalut – znajduje się teraz na czarnej liście witryn internetowych w Rosji. 24 września Binance potwierdziło to na rosyjskim kanale Telegram. Za decyzją stał regulator telekomunikacyjny – Roskomnadzor.

Strona giełdy znalazła się na liście ze względu na dystrybucję danych związanych z pozyskiwaniem walut cyfrowych, takich jak bitcoin (BTC). Gleb Kostarev, szef operacji Binance na Rosję, powiedział Cointelegraph, że giełda ogłosiła powyższą wiadomość natychmiast po otrzymaniu powiadomienia od Roskomnadzoru.

Pomimo umieszczenia domeny na liście zabronionych stron internetowych, Rosjanie nadal mogą uzyskać do niej dostęp bez żadnych dodatkowych narzędzi, takich jak VPN.

W publicznym komunikacie kierownictwo Binance podkreśliło, że nie otrzymało żadnych informacji o ograniczeniu przed 24 września:

„Przed otrzymaniem powyższego powiadomienia nie byliśmy wcześniej powiadamiani o żadnych roszczeniach ze strony organów ścigania, służb cywilnych ani sądów. Zwróciliśmy się teraz do naszych radców prawnych o dalsze porady i chcielibyśmy zapewnić wszystkich naszych rosyjskich użytkowników, że (…) ich fundusze są bezpieczne”.

Nie tylko Binance

Ponieważ witryna Binance została rzekomo umieszczona na czarnej liście przez Roskomnadzor w czerwcu 2020 r., wydaje się, że działanie to nie ma związku z planami Binance wprowadzenia swojej kryptowalutowej karty debetowej w Rosji, ponieważ plany dotyczące jego projektu zostały ogłoszone nieco później, we wrześniu 2020 r.

Pod koniec sierpnia Roskomnadzor zablokował również BestChange.ru, główną witrynę kryptowalutową w Rosji, która udostępnia usługę agregatora około 400 lokalnych witryn kryptowalut.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here