Naga MarketsInkubator technologiczny Binance Labs przeprowadził 6 czerwca na Redditcie AMA (Ask Me Anything – wątek, gdzie użytkownicy zadają pytania autorowi tematu, a on na nie odpowiada). Zadano dużo pytań o inwestycje w kryptowaluty oraz projekty blockchainowe, a jednym z głównych tematów rozmów była kwestia decentralizacji.

Jeden z użytkowników Reddita zadał bardzo ciekawe pytanie o to, czy istnieje możliwość istnienia w pełni zdecentralizowanej giełdy kryptowalutowej. Binance Labs wyraziło się na ten temat optymistycznie, prezes firmy przyznał, że „prowadzone jest kilka badań w tym zakresie”. Rameau stwierdził, że zdecentralizowana giełda w obecnym stanie cierpiałaby z powodu niskich prędkości transakcji oraz problemu ze zwiększeniem skali.

Przedstawiciele Binance Labs powiedzieli, że decentralizacja jest najważniejszą wartością Bitcoina oraz technologii blockchain. Firma uruchomiła kilka projektów badających jej wykorzystanie, w tym Dexathon, czyli konkurs dla programistów mający na celu znalezienie kreatywnych sposobów na korzystanie z decentralizacji.

Jak wynika z AMA, celem Binance Labs jest znajdowanie i wspieranie projektów, które wywrą trwały wpływ na rozwój całego ekosystemu. Proces selekcji projektów opiera się na wyborze takich inicjatyw, które okażą się najbardziej opłacalne „w bardzo długim okresie”. Takie podejście pozwala Binance Labs na spełnianie swojej misji – stałe ulepszanie kryptowalut i technologii blockchain.

Pełne AMA (po angielsku) przeczytacie tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here