Naga MarketsNowe dane od Binance pokazują nam, jak zachowywali się inwestorzy bitcoina w okresie przed halvingiem i po tym wydarzeniu.

  • Giełda Binance postanowiła zbadać rynek miningu pod kątem zarobków górników.
  • Oprócz tego giełda twierdzi, że to, co dziś dzieje się na giełdach, jest podobne do tego, co miało miejsce w przypadku poprzednich halvingów.

Binance bada rynek BTC

Po pierwsze, giełda przyjrzała się, jak rentowny był od początku roku sam mining. W ciągu ostatniego roku przychody górników znajdowały się w przedziale od 7,89 mln USD do 28,60 mln USD, przy czym najniższy punkt osiągnięto w marcu, zaś najwyższy w okolicach halvingu.

Halving miał, jak sugerowali eksperci, uderzyć w górników i sieć BTC. Binance przypomina, że uważano, że “wydarzenie to może przyspieszyć migrację mocy hash do rywalizujących łańcuchów, takich jak Bitcoin Cash (BCH)”. Tak się jednak nie stało.

Mining jest powiązany z sytuacją giełdową bitcoina. Eksperci twierdzą, że czas, który jest potrzebny do tego, by halving wypłynął mocno pozytywnie na kurs BTC, wynosi kilka miesięcy.

Patrząc wstecz, korekta [sprzed paru dni] jest prawie identyczna z wydarzeniami z 2012 i 2016 r. – podkreślają ludzie z Binance.

Giełda twierdzi, że “zaobserwowała bardziej aktywny udział [inwestorów] przed halvingiem, jednak od tego czasu aktywność handlowa spadła w miarę zmniejszania się wolumenów pod koniec miesiąca.” 

Nowy rajd byków

Całkiem możliwe, że inwestorzy powrócą tłumnie na rynki, ale, jak twierdzi Binance, kluczowe będzie przełamanie na stałe poziomu 10 000 USD.

Giełda uważa, że “historycznie bariera 10 000 USD była ogromną, psychologiczną kotwicą dla inwestorów”, ponieważ cena walczyła o przetrwanie powyżej tego poziomu dość długo.

– Niedawny przełom [w kwestii kursu] stanowi kamień milowy dla bitcoina, ponieważ oczekiwany rajd byków jest już w zasięgu ręki. Jeśli ceny utrzymają się znacznie powyżej 10 000 USD, na co wskazuje większy popyt i większy napływ kapitału, rynek bitcoina może być na dobrej drodze [do hossy] – uważają eksperci.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here