Naga MarketsPogłoski o tym, że giełda Binance kupiła CoinMarketCap (CMC) okazały się prawdą. Jeszcze kilka dni temu spekulowano, że może być to żart z okazji 1 kwietnia. Jednak nie – firma faktycznie zdecydowała się na taki zaskakujący krok.

CZ, słynny CEO Binanace, powiedział teraz mediom i powodach inwestycji: “To naprawdę dobra strona internetowa. Myślę, że możemy pomóc w dalszym jej rozwoju.” O inwestycji można też przeczytać na blogu Binance.

Dlaczego Binance NAPRAWDĘ kupiło CMC?

Dlaczego jednak gigant w postaci Binance kupił portal, który pokazuje ceny kryptowalut i tokenów? Wątpliwe, by biznesmen pokroju CZ kierował się czystą ideą “pomagania w dalszym rozwoju” portalu.

Odpowiedzią mogą okazać się liczby wejść na www. CMC jest dziś jedną z najpopularniejszych witryn, które są związane z rynkiem kryptowalut. Posiadanie jej na wyłączność zwiększa szanse Binance na przekierowanie choćby części tego ruchu na swoją witrynę, a tym samym zwiększenie ilości klientów.

CoinMarketCap to dziś najpopularniejszy agregator danych kryptowalutowych. Może pochwalić się aż 207,2 mln wejść w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Z kolei Binance w ciągu ostatnich sześciu miesięcy przyciągnęło do siebie aż 113,8 miliona osób.

Wraz ze swoją platformą edukacyjną, giełdą i teraz CMC Binance stworzy tym samym coś na kształt pakietu startowego dla każdego początkującego inwestora na rynku BTC.

Zresztą Binance jest ostatnio na etapie przejęć biznesowych. W ubiegłym roku giełda kryptowalut kupiła ponoć co najmniej dziewięć różnych firm, ale tylko kilka takich decyzji zostało ogłoszonych publicznie. Chodziło głownie o różnej maści startupy.

Cena CMC

Opinii publicznej nie podano kwoty inwestycji, choć ta musiała być pokaźna.Changpeng Zhao skomentował tę kwestię krótko i enigmatycznie: “To z pewnością największa, jak dotąd [nasza] transakcja.”

Według doniesień The Blok z 31 marca, możliwe, że mówimy to nawet o porażającej sumie 400 milionów dolarów. Początkowo CoinMarketCap nie był w ogóle na sprzedaż, jednak pojawiła się okazja – przyznała mediom Carylyne Chan pełniąca funkcję tymczasowego dyrektora generalnego w CMC.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here