Naga Markets



CEO Binance Changpeng Zhao (CZ) ogłosił, że jego giełda kryptowalut planuje wznowić wpłaty i wypłaty w najbliższy wtorek.

CZ Napisał w krótkiej aktualizacji:

“Nasz zespół robi postępy i pracuje przez weekend. W ciągu ostatnich kilku dni dokonaliśmy kilku istotnych zmian w naszym systemie, dodając wiele zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa i / lub całkowicie je przeprojektowaliśmy. Szczegóły na temat niektórych zmian udostępnimy później.”

Dodał też:

“Naszym celem jest wznowienie wpłat i wypłat we wtorek. Termin zostanie przekazany na późniejszym etapie, w zależności od przebiegu testów. To uaktualnienie będzie wymagało zatrzymania transakcji.”

Obecnie wszystkie wypłaty i wpłaty są oznaczone jako „zawieszone” i nie można ich przeprowadzić na giełdzie.

W poprzednich ogłoszeniach giełda stwierdziła, że włączy obsługę sprzętowych urządzeń 2FA, takich jak YubiKey.

Historia włamania

Binance, jedna z największych giełd kryptowalut według dziennego wolumenu handlu, została tydzień temu okradziona z 7 000 bitcoinów.

W pierwszym wpisie na stronie internetowej Binance w tej sprawie, CZ stwierdził, że ​​bitcoiny zostały wypłacone z gorących portfeli, które zawierają jednak tylko 2% posiadanych przez giełdę bitcoinów. Zhao twierdzi, że pozostałe portfele należące do Binance pozostają bez zmian.

Binance zawiesiło wtedy wszystkie depozyty i wypłaty. Obecnie przeprowadza kontrolę swoich systemów bezpieczeństwa. Według tamtych szacunków Zhao procedura może potrwać nawet do jednego tygodnia. Handel będzie nadal aktywny, a handlowcy będą mogli swobodnie ustawiać swoje pozycje. CZ przekazał mediom:

„Proszę również zrozumieć, że hakerzy mogą nadal kontrolować niektóre konta użytkowników i mogą w międzyczasie korzystać z nich, aby wpływać na ceny. Będziemy ściśle monitorować sytuację.”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Binance uspokaja też, że pokryje straty ze swojego Bezpiecznego Funduszu Aktywów dla Użytkowników (SAFU). Giełda utworzyła fundusz w lipcu 2018 r. jako rodzaj ubezpieczenia na tego typu sytuację jak ta wczorajsza. Binance przeznacza 10% swoich całkowitych opłat handlowych na finansowanie SAFU.

Atak miał miejsce w tajemniczych okolicznościach, bowiem kurs BTC właśnie ponownie mocno piął się w górę i istniały spore szanse na przebicie psychologicznego poziomy 6 000 USD na wykresie. W sieci można znaleźć już teorie spiskowe na ten temat. Mimo wszystko mógł to być nieszczęśliwy zbieg okoliczności.



tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here