Naga MarketsTemat rzekomego pobierania przez największe giełdy kryptowalut ogromnych opłat za możliwość notowania danego projektu krypto, sięgających według niektórych doniesień nawet kilku milionów dolarów, powraca co jakiś czas jak bumerang. Ostatnio pojawiła się informacja o tym, że największa pod względem obrotów giełda Binance pobrała opłatę w wysokości 250 tys. USD od projektu Blockstack (STX).


Blockstack sam zaproponował Binance opłatę

Informacja na ten temat widnieje w dokumentacji złożonej w amerykańskiej Komisji ds. Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Wspomniana wyżej kwota została zapłacona z tytułu „opłaty długoterminowej”. Warto przypomnieć, iż Binance wielokrotnie zaprzeczała informacjom o pobieraniu wygórowanych opłat za możliwość notowania projektów i tym razem przedstawiciel giełdy podał serwisowi Cointelegraph, iż powyższa kwota jest „opłatą marketingową” oraz że pobrana została w ramach pomysłu zgłoszonego przez Blockstack.

„Długoterminowa opłata stanowi inicjatywę, którą Blockstack zaproponował Binance aby utrzymać notowania tokenu na giełdzie. Jest to nowy rodzaj opłaty zaproponowany przez Blockstack.”

Komentarz w tej sprawie przedstawił także CEO Blockstack – Muneeb Ali, który wyjaśnił, iż w standardowej umowie zawieranej z giełdą, pojawia się opłata za notowanie na giełdzie nazwana „opłatą za integrację techniczną”, która w tym przypadku wyniosła 0.

„Opłata długoterminowa” jest nowym elementem, który nie jest częścią standardowych umów z Binance i jest moim pomysłem, który im zaproponowałem. Wspomniana opłata długoterminowa ma na celu dbanie o ekosystem Blockstack poprzez dostarczenie Binance inicjatywy do notowania Stacks na przestrzeni wielu lat i jest zbieżne z naszym długoterminowym podejściem. Opłata marketingowa jest częścią wspólnej kampanii marketingowej, którą planujemy przeprowadzić w przyszłości i ponownie chcę podkreślić, iż nie jest to „opłata za notowanie na giełdzie” lecz kampania marketingowa, którą chcemy przeprowadzić w niedalekiej przyszłości.”

W sprawie opłat za umieszczanie projektów na giełdzie wypowiedział się niedawno CEO Binance – Changpeng Zhao, podając, iż wszelkie tego typu opłaty będą przekazywane organizacjom charytatywnym a ponadto deweloperzy będą mogli wskazać, jaka ma to być kwota. W zeszłym roku natomiast Changpeng podkreślał, iż głównym kryterium do umożliwienia handlu danym coinem na Binance jest jakość projektu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here