Naga MarketsBinance - giełda kryptowalutowa stawia na różnorodność pracownikówJeśli chodzi o zróżnicowanie płciowe kadry kierowniczej, można stwierdzić, że Binance świeci przykładem dla całej branży FinTech. Przy 35 proc. udziale kobiet wśród pracowników spółki, aż co trzecie stanowisko liderskie sprawowane jest przez którąś z pań. Polska nie jest tutaj wyjątkiem od reguły. W naszym kraju, spółkę reprezentuje Katarzyna Wabik, Community & Marketing Manager w Binance.

Binance – liczba zatrudnionych kobiet do mężczyzn zbliża się do poziomu 40/60

O tym, że wykluczenie kobiet z uczestnictwa w szeroko pojętej globalnej ekonomii jest dużym problemem, najlepiej świadczy tegoroczny raport World Economic Forum. Według wyliczeń autorów dokumentu, rzeczywisty parytet płciowy będzie w tym obszarze zrealizowany dopiero za 267 lat.Branża FinTech nie wyróżnia się w tym kontekście spośród innych dyscyplin, na co wskazują dane przytaczane w dalszej części materiału.

– Wydaje się, że główną przyczyną takiego stanu rzeczy na rynku są uwarunkowania kulturowe. FinTech jest branżą łączącą w sobie dwa obszary powszechnie kojarzone raczej jako męskie domeny, czyli finanse oraz technologie. Znacznie utrudnia to kobietom wejście na rynek i późniejsze otrzymanie awansu na stanowiska kierownicze czy nawet seniorskie role specjalistyczne – komentuje Katarzyna Wabik, Community & Marketing Manager w Binance.

– Jako firmie bardzo zależy nam na przełamaniu status quo, dlatego stawiamy na zróżnicowanie pod względem płci na wyższych stanowiskach – dodaje Katarzyna Wabik

Stosunek kobiet do mężczyzn wśród pracowników Binance zbliża się do poziomu 40/60, przy czym co trzecie liderskie stanowisko sprawowane jest przez panie. Dla porównania – w ogóle branży fintech, kobiety piastują zaledwie 17 proc. seniorskich stanowisk specjalistycznych, które mogą być traktowane jako baza startowa do pięcia się po następnych szczeblach kariery.

– W Binance od początku kluczowe role odgrywały kobiety. Co-Founderką spółki jest Yi He – obecnie piastująca stanowisko Global Chief Marketing Officer. Kolejnymi wpływowymi paniami zasiadającymi w zarządzie spółki jest szefowa Binance Labs – Ella Zhang oraz szefowa Binance Charity – Helen Hai. Uważam, że w tym aspekcie również wypadamy naprawdę bardzo dobrze na tle całego rynku FinTech – komentuje Katarzyna Wabik.

Potwierdzają to dane, według których, w skali globalnej, reprezentantkami zaledwie 14 proc. zarządów firm fintechowych są kobiety.

Ewenementem w skali branży jest również sama postać Yi He oraz fakt, że jest ona Co-Founderką spółki. Środowisko założycieli start-upów fintechowych jest bowiem silnie zdominowane przez mężczyzn. W latach 2009-2019 odsetek firm, których Founderkami lub Co-Founderkami były kobiety, osiągnął poziom zaledwie 12,2 proc.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin era opinie | kghm akcje wykres | kurs liry tureckiej złoty | funt | euro pln | kurs funta nbp | azoty akcje |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here