Naga MarketsBinance: giełda kryptowalut działa nielegalnie, twierdzi bank centralny HolandiiProblemy regulacyjne giełdy kryptowalutowej Binance wydają się nie mieć końca. De Nederlandsche Bank, bank centralny Holandii, wydał ostrzeżenie dotyczące Binance Holdings Limited i podmiotów zależnych oferujących usługi kryptowalutowe. W dokumencie stwierdza, że podmiot działania na terenie Niderlandów nielegalnie.

  • Kilka miesięcy temu o nielegalnej działalności Binance donosiło brytyjskie FCA
  • Od tego czasu przed korzystaniem z usług giełdy ostrzegały organy regulacyjne na całym świecie, w tym polski KNF
  • Teraz do coraz dłuższej listy instytucji dołącza holenderski bank centralny

Binance nielegalnie prowadzi działalność w Holandii, twierdzi lokalny bank centralny

W środowym oświadczeniu De Nederlandsche Bank stwierdza, że giełda kryptowalutowa nie działała zgodnie z krajową ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Według banku centralnego, Binance nielegalnie oferuje usługi kryptowalutowe, a także portfele powiernicze bez wymaganej rejestracji prawnej.Holenderski bank centralny określił, że jego zawiadomienie dotyczyło spółki dominującej giełdy kryptowalutowej Binance Holdings Limited, a także podmiotów, „pod którymi Binance świadczy usługi kryptowalutowe w Holandii.” Wygląda na to, że miałoby to zastosowanie również do globalnej giełdy kryptowalutowej.

W oświadczeniu dla Cointelegraph, rzecznik Binance skomentował, że giełda kryptowalutowa „jest w trakcie składania wniosku o wymaganą rejestrację” i „będzie konstruktywnie współpracować” z bankiem centralnym, aby spełnić jego wymagania.

– Kluczowe dla Binance jest to, że interesy naszych użytkowników nadal są chronione. Chociaż nie jesteśmy jeszcze formalnie zarejestrowani, mamy solidny program zgodności, który obejmuje narzędzia i procedury do zwalczania prania pieniędzy i finansowania terroryzmu – powiedział rzecznik.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Giełda kryptowalut od miesięcy znajduje się pod ostrzałem regulacyjnym

Ostrzeżenie pojawia się po tym, jak organy nadzoru finansowego w różnych krajach stwierdziły, że Binance Holdings Limited nie jest upoważniony do świadczenia niektórych usług dla swoich mieszkańców.

invest

Władze we Włoszech, Malezji, Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, na Kajmanach, w Tajlandii, Kanadzie, Japonii i Singapurze wydały oświadczenia zachęcające inwestorów do zachowania ostrożności w odniesieniu do Binance lub twierdząc, że giełda działa nielegalnie.

Problemy regulacyjne rozpoczęły się w momencie, gdy brytyjska komisja nadzoru FCA oświadczyła, że podmiot nie spełnia warunków uzyskania licencji pozwalającej prowadzić działalność na Wyspach.

Podczas gdy Binance kontynuuje dostosowywanie się do krajobrazu regulacyjnego poprzez zmianę swoich usług i egzekwowanie bardziej rygorystycznych zasad know-your-customer (KYC), jej założyciel i dyrektor generalny, Changpeng Zhao (CZ), powiedział agencji prasowej Reutera, że jest gotowy ustąpić ze stanowiska i przekazać stery liderowi z solidnym zestawem umiejętności, lepiej pasującym do obecnego klimatu prawnego.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here