Naga MarketsBinance, największa pod względem obrotów giełda kryptowalutowa na świecie, ogłosiła ostatnio, że udało jej się zarobić 9,5 mln kryptowaluty Stellar Lumens (XLM) poprzez przechowywanie jej na swoich portfelach. Jednak nie zamierza zatrzymać tych środków dla siebie.


Proof of Stake przynosi wymierne korzyści

Chodzi konkretnie o proces tzw. stakingu, który jest alternatywą dla kopania kryptowalut w ramach mechanizmu osiągania konsensusu w postaci dowodu pracy (Proof of Work). Posiadane kryptowaluty umieszcza się w specjalnych portfelach, dzięki czemu następuje zatwierdzanie transakcji i tworzeniu nowych bloków.

Okazuje się, że członkowie zespołu Stellar w sierpniu zeszłego roku doradzali zarządowi Binance w jaki sposób zgarniać nagrody w ramach stakingu poprzez optymalizację parametrów portfeli typu online, jak i tzw. zimnych portfeli (działających offlinowo).

Stellar dołącza do grona kryptowalut oferujących nagrody za hoddling

Przekonawszy się, że cały proces działa, Binance planuje obecnie udostępnić opcję stakingu dla XLM dla swoich użytkowników, a dodatkowo rozdysponować wśród nich zarobione 9,5 mln Stellarów. Podobna opcja działa obecnie w przypadku NEO (posiadacze tej kryptowaluty otrzymują NeoGas), Ontology (nagrodą są tokeny Ontology Gas), TRON – inwestujący w ten projekt otrzymują tokeny BitTorrent, zaś osoby hoddlujące VeChain zdobywają VTHO.

Zobacz również: Nowy pogromca Ethereum … i nie jest nim EOS ani TRON

Staking dla XML na Binance ma oficjalnie ruszyć już 20 lipca, tego samego dnia rozpocznie się też podział wspomnianej sumy 9,5 mln Stellarów. W celu naliczania nagród codziennie będą wykonywane snapshoty sald użytkowników w celu wyciągnięcia średniej z 40 dni, co po raz pierwszy będzie miało miejsce 1 września tego roku.

Czym jest Stellar Lumens?

Jest działającą od roku 2014 platformą opartą na publicznym blockchainie z kryptowalutą Stellar Lumens (XLM), zaś jej kod powstał na bazie Ripple. Przyświeca jej szczytny cel oferowania produktów finansowych i usług dla zwykłych ludzi, w tym dla osób nie mających dostępu do tradycyjnych usług bankowych. Cechuje się imponującą jak na projekt kryptowalutowy prędkością przetwarzania transakcji (ok. 1000 na sekundę, czas potwierdzania 3-5 sekund) oraz bliskimi zeru kosztami przesyłania środków. Platforma umożliwia także pozyskiwanie funduszy w ramach ICO, tworzenie smart kontraktów oraz prowadzi zdecentralizowaną giełdę (DEX).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here