Naga MarketsDyrektor generalny Binance, Changpeng „CZ” Zhao, wziął udział w corocznym szczycie dot. tureckiego rynku kapitałowego. Wydarzenie miało miejsce w Stambule w Turcji, 19 listopada. Dziennikarzom Cointelegraph udało się z nim chwilę porozmawiać. Powiedział im m.in. o nowych pomysłach jego firmy.

Zdaniem CZ społeczność turecka “wykazała wysoki stopień zrozumienia blockchaina. Jest [tu] duży entuzjazm”.

Binance a regulacje rynkowe

Pytany o swój i swojej firmy stosunek do regulacji rynkowych, CZ powiedział:

“Bardzo poważnie podchodzimy do zgodności z przepisami. Współpraca z rządami jest kluczem do budowania zrównoważonego przemysłu i promowania większej adopcji. Zawsze pracujemy z lokalnymi organami regulacyjnymi w kwestii naszych wysiłków rozwojowych.”

W czasie rozmowy pojawił się też temat lokalnego partnerstwa Binance z Paparą, cyfrowym portfelem na kryptowaluty dla tureckich użytkowników. Dzięki temu obywatele Turcji mogą teraz kupować cyfrowe waluty takie jak: BTC, ETH i XRP bezpośrednio od Binance za pomocą swoich cyfrowych portfeli Papara. Giełda ma jednak nowe plany na przyszłość:

“Wkrótce dodamy [opcję] bezpośredniego przelewu bankowego liry tureckiej na Binance. Dodamy również pary [związane z] lirą turecką na binance.com. Poza tym naprawdę chcemy mocno zainwestować w Turcji. Chcemy również zwiększyć liczbę członków naszego zespołu o około 10-20 osób w ciągu najbliższych 3 do 6 miesięcy.”

CZ dodał też:

“Pracujemy nad szeregiem inicjatyw i partnerów w tym obszarze. Nie będziemy w stanie ujawnić zbyt wiele z wyprzedzeniem, ale bądźcie czujni.”

Potencjał Turcji

Poza tym, że CZ wyczuwa duży entuzjazm na tureckim rynku kryptowalut, widzi ogólny potencjał tej przestrzeni pod kątem handlu cyfrowymi walutami:

“Turcja jest tętniącym życiem krajem (…) i [widać tu] szybko rosnące zainteresowanie kryptografią. W Binance staramy się dostarczać jak najlepszy produkt, najbardziej stabilną platformę wymiany, świetną obsługę klienta w języku lokalnym i oczywiście najniższe opłaty.”

Warto dodać, że rynek turecki zasłynął też tym, że zauważono na nim dość ciekawe zjawisko. Otóż zgodnie z badaniami agencji nieruchomości, inwestorzy chętnie kupują tam nieruchomości za bitcoiny.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here