Naga MarketsBinance Coin wygranym tygodnia, NEO i Chainlink najsilniej w dółW minionym tygodniu najwyższą stopę zwrotu oferowała inwestycja w kryptowalutę Binance Coin (BNB), która zwiększała swoją wartość o 8,6%. Na drugim miejscu w gronie 20 największych cyfrowych aktywów plasowało się Monero (XMR) rosnące o 6,4%. Pod koniec września dominowały jednak spadki i zdecydowana większość walorów generowała ujemne zwroty: liderami niechlubnego rankingu okazały się NEO oraz Chainlink (LINK) spadające kolejno o 15,6% oraz 12,6%.

  • Bitcoin w tym samym czasie generował stopę zwrotu na poziomie -2,25%, a drugi pod względem wielkości Ether tracił 2,4%
  • Nowy tydzień na rynku kryptowalut rozpoczyna się spokojnie, od skromnych wzrostów. Liderem poniedziałku jest XRP rosnący w przeciągu ostatniej doby o ponad 6%
  • Łączna kapitalizacja rynku cyfrowych aktywów skromnie wzrasta (o 0,8%) i wynosi ponad 342 miliardy dolarów

Inwestycja w Binance Coin (BNB) okazała się najbardziej opłacalna

Binance Coin zamykał we wrześniu trzeci miesiąc wzrostowy z rzędu, w którym zyskiwał ostatecznie ponad 26%. Zwieńczeniem tej aprecjacji był ostatni tydzień, który przyniósł umocnienie o 8,6% i zagwarantował BNB miejsce lidera na liście największych tokenów z najwyższą siedmiodniową stopą zwrotu.

Co prawda od strony technicznej nie widać obecnie żadnego większego przełomu, to Binance Coin korzysta ze wsparcia poziomów wyznaczanych jeszcze w ubiegłym roku i testowanych w lutym roku bieżącego. Strefa ta została wyraźnie przetestowana potwierdzając swoje znaczenie dla kupujących.

Binance Coin na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Z kolei po stronie spadkowiczów znalazły się kryptowaluty NEO i Chainlink, które generowały kilkunastoprocentowe spadki. NEO testuje minima z początku września, a LINK konsoliduje nad poziomem 9 dolarów.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Bitcoin zamykał spadkowy miesiąc. Kurs BTC najgorzej od marca 2020 roku

Dla Bitcoina wrzesień był miesiącem niemal ośmioprocentowych spadków, które zmniejszyły jego wartość o niemal 900 dolarów. Ostatni raz silniejszą dynamikę deprecjacji obserwowano w marcu, kiedy cały rynek przeżywał bardzo silną wyprzedaż.

Technicznie na wykresie Bitcoina niewiele się jednak zmienia i ten cały czas porusza się w relatywnie wąskiej konsolidacji o przedziale około 1000 dolarów. Dopiero wybicie psychologicznego wsparcia na wysokości 10 tys. dolarów lub strefy oporu w okolicach 11,1 tys. dolarów pozwoli odpowiedzieć na pytanie, w którą stronę dalej przesuwał będzie się Bitcoin.

Bitcoin na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here