CMC Markets

Przez ostatnie 24-godziny wartość tokena Binance Coin wzrosła o ponad 25%, osiągając przy tym szczyt na poziomie $11.00. Rajd napędzany był informacją o tym, że giełda Binance uruchomi swój własny “dopasowany blockchain”, który ma być pierwszym widocznym krokiem w kierunku budowy zdecentralizowanej giełdy (DEX).


Kapitalizacja rynkowa Binance Coin (BNB) to niecały miliard USD, a blisko $200 milionów handlowane było w trakcie ostatnich 24 godzin. Całkowita podaż tej kryptowaluty to prawie 200 milionów monet.

Opierając się na kapitalizacji rynkowej Binance Coin (BNB) oscyluje w okolicach 24-25 miejsca wśród największych kryptowalut. Jego kapitalizacja rynkowa zbliżona jest do Zcash.

Źródło: coinmarketcap.com

Problem zdecentralizowanych giełd

Giełdy zdecentralizowane (DEX) pozwalają ich użytkownikom handlować aktywami w postaci kryptowalut bez powierzania ich osobom trzecim. Z kolei giełdy scentralizowane umożliwiają hakerom ataki, w których licząc łącznie straty przekroczyły już milion dolarów.

Nie jest jednak do końca tak, że platformy DEX są całkowicie bezpieczne, ponieważ scentralizowane są serwery ich stron internetowych. Jednakże nawet mimo to są ona znacznie mniej podatne na kradzieże o dużej skali niż tradycyjne giełdy.


Bądź zawsze na bieżąco dzięki aplikacji mobilnej Comparic.pl, która codziennie budzi rynki. Pobierz bezpłatną wersję na swój telefon i tablet już teraz!

Zostaw komentarz logując się za pomocą FacebookSTO
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJustin Bennett: czy poziom 149,40 zdoła się utrzymać na GBPJPY?
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 14.03.2018
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótkoterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Wolne chwile spędza na bieganiu oraz treningach sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here