Naga MarketsPrzez ostatnie 24-godziny wartość tokena Binance Coin wzrosła o ponad 25%, osiągając przy tym szczyt na poziomie $11.00. Rajd napędzany był informacją o tym, że giełda Binance uruchomi swój własny “dopasowany blockchain”, który ma być pierwszym widocznym krokiem w kierunku budowy zdecentralizowanej giełdy (DEX).


Kapitalizacja rynkowa Binance Coin (BNB) to niecały miliard USD, a blisko $200 milionów handlowane było w trakcie ostatnich 24 godzin. Całkowita podaż tej kryptowaluty to prawie 200 milionów monet.

Opierając się na kapitalizacji rynkowej Binance Coin (BNB) oscyluje w okolicach 24-25 miejsca wśród największych kryptowalut. Jego kapitalizacja rynkowa zbliżona jest do Zcash.

Źródło: coinmarketcap.com

Problem zdecentralizowanych giełd

Giełdy zdecentralizowane (DEX) pozwalają ich użytkownikom handlować aktywami w postaci kryptowalut bez powierzania ich osobom trzecim. Z kolei giełdy scentralizowane umożliwiają hakerom ataki, w których licząc łącznie straty przekroczyły już milion dolarów.

Nie jest jednak do końca tak, że platformy DEX są całkowicie bezpieczne, ponieważ scentralizowane są serwery ich stron internetowych. Jednakże nawet mimo to są ona znacznie mniej podatne na kradzieże o dużej skali niż tradycyjne giełdy.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here