Naga MarketsLupa skierowana na stronę internetową z notowaniami tokena Binance Coin (BNB)Binance Coin to tzw. utility token (token użytkowy) wypuszczony przez jedną z największych na świecie giełd kryptowalut Binance. Token bazuje na formacie ERC20, a jego całkowita podaż wynosi 200 milionów. Z czasem token ma stać się samodzielną kryptowalutą działającą na własnym blockchainie, co umożliwi mu szybszy rozwój oraz większą niezależność.

Binance Coin (BNB) – co to jest?

Token BNB wykorzystywany jest na giełdzie Binance do regulowania opłat transakcyjnych, umożliwiając użytkownikom płacenie niższego fee. Zniżki obowiązują przez pierwsze 4 lata w następującej wysokości:  • 50% w pierwszym roku
  • 25% w drugim roku
  • 12,5% w trzecim roku
  • 6,75% w czwartym roku.

Dodatkowo, co kwartał giełda Binance przeznacza 20% swojego zysku, by odkupić tokeny, które następnie będą niszczone (spalanie) do czasu aż spalonych zostanie 100 milionów BNB. Co istotne, wraz ze spadkiem całkowitej podaży tokenów wzrastać ma ich wartość.

ICO Binance Coin 

ICO tokena Binance Coin (BNB) miało miejsce między 14 a 27 lipca 2018. Do sprzedaży wprowadzono wtedy 100 milionów jednostek z 200 milionów całkowitej podaży. Pozostałe 100 zostało rozdysponowane między deweloperów i założycieli giełdy (80 milionów) oraz doradców (20 milionów). Niemal połowa środków zebranych podczas procesu ICO miała być przeznaczona na branding Binance i marketing, a około jedna trzecia została wykorzystana do zbudowania platformy Binance i przeprowadzenia niezbędnych ulepszeń ekosystemu Binance.

Pisząc o ICO warto jeszcze podkreślić planowane wykorzystanie Binance Coin. Otóż po przejściu na własny blockchain ma on posłużyć do płatności w ramach nowopowstających ICO opartych na jego blockchainie.

Portfele i handel Binance Coin 

Najłatwiejszym sposobem na zakup tokenów Binance Coin (BNB) jest skorzystanie z giełdy Binance. Wymiany nie można jednak dokonywać na waluty fiducjarne np. dolara amerykańskiego, a jedynie inne coiny np. Bitcoin (BTC), Ripple (XRP) czy wiele innych.

Jeśli chodzi portfele sprawa jest dość prosta, gdyż BNB jest tokenem ERC20, a to sprawia, że może on być przechowywany na portfelach dla Ethereum. Zalicza się do nich m.in. MyEtherWallet, Trezor, Ledger czy Meta Mask.

Binance Coin (BNB) cena

Binance Coin (BNB) kurs


Informacje podstawowe o Binance CoinChcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here