Naga MarketsBinance Coin (BNB) na historyczny maksimach. Kapitalizacja większa niż Bitcoin Cash (BCH)Po tym jak w trakcie czwartkowej sesji kryptowaluta sieci Ethereum ustanawiała nowe, historyczne maksima, w piątek rekordowe ceny osiąga Binance Coin (BNB) wyprzedzając tym samym w rankingu cyfrowych aktywów sklasyfikowanych pod względem łącznej kapitalizacji Bitcoin Cash (BCH).

  • Najsilniej w przeciągu ostatniej doby rosną natomiast Dogecoin oraz XRP umacniając się o około 15%
  • Na rynku dominują skromne nastroje wzrostowe, a kapitalizacja rynku cyfrowych aktywów zwiększa się do 1,137 bln dol.
  • Bitcoin po skromnej czwartkowej korekcie rośnie dzisiaj o 2% i kosztuje 37,78 tys. dol.

Binance Coin osiąga rekordową wycenę i wyprzedza Bitcoin Cash

Kryptowaluta giełdy Binance już w czwartek umacniała się o ponad 7% testując poziom 57 dol., również najwyższy w historii. W piątek BNB się jednak nie zatrzymuje i dodaje do swojej wartości kolejne 3%, wybijając poziom 58 dol. Zgodnie z wyceną natywnej dla kryptowaluty giełdy nowy, historyczny szczyt (z ang. ATH) znajduje się na wysokości poziomu 58,11 dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Założyciel i dyrektor Binance, Changpeng Zhao, na Twitterze zaleca jednak zachowanie spokoju i sugeruje, że to dopiero początek wzrostów:

W momencie gdy Binance Coin pogłębia historyczne maksima i dynamicznie rośnie na początku nowego roku, Bitcoin Cash (BCH) nadal pozostaje w korekcie. Od styczniowych szczytów nad 655 dol.  spada do poziomu 436 dol. tracąc tym samym około 40%.

Binance Coin (czarnobiały wykres, skala po prawej) vs. Bitcoin Cash (skala po lewej). Źródło: Tradingview.com

W momencie przygotowywania tego artykułu kapitalizacja Binance Coin wynosi 8,24 mld dol., natomiast Bitcoin Cash 7,92 mld dol., zgodnie z danymi udostępnianymi przez Coinpaprika.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Ether i bitcoin spokojne, Dogecoin koryguje po spekulacyjnych wzrostach

Jeżeli chodzi o dwie główne kryptowaluty, czyli tokeny ether oraz bitcoin, to te pozostają w piątek relatywnie stabilne. Para ETH/USD po ustanowieniu w czwartek nowych maksimów cenowych ostatecznie korygowała, w piątek odbija jednak o 4% i kosztuje 1660 dol.

Bitcoin po skromnej czwartkowej korekcie odbija dzisiaj natomiast o 2% i cały czas porusza się poniżej pułapu 38 tys. dol.

W ujęciu dobowym kilkanaście procent wzrostów utrzymuje Dogecoin, jednak piątkowa sesja to w tym momencie już prawie 15% korekty po silnych spekulacyjnych ruchach aprecjacyjnych z czwartku, które wywołał wpisem na swoim Twitterze Elon Musk. Wczoraj DOGE kosztował nawet 0,0598 dol., dzisiaj wyceniany jest natomiast na 0,0457 dol.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orlen cena akcji | płatność blik | mercator medical akcję | dax prognoza | dji index |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here