Naga MarketsBinance Cloud: Otwórz własną giełdę kryptowalut dzięki white-labelBinance wprowadza na rynek platformę handlu aktywami cyfrowymi. Binance Cloud będzie oferowało transakcje futures, a także integracje z API lokalnych banków oraz usługi wymiany peer-to-peer (P2P) – podała firma w poniedziałek. W założeniu ma pomóc w ekspansji firmy na całym świecie.

Wdrożenie produktu takiego jak Binance Cloud, który umożliwi łatwiejsze “zainstalowanie” nowej giełdy na lokalnym rynku, ma w założeniu uwolnić potencjalnych operatorów giełd od obciążeń dot. oprogramowania, bezpieczeństwa i skalowalności.

Te artykuły również Cię zainteresują
Binance Cloud – co to jest?

Zgodnie z ogłoszeniem, Binance Cloud zaoferuje dopasowany do potrzeb klienta silnik, kontrolę bezpieczeństwa i płynność pochodzącą z głównej giełdy Binance.com. Innymi słowy, zamysł jest taki, by lokalna giełda mogła mieć własną markę i lokalną walutę fiducjarną, ale jej zapleczem będzie w zasadzie samo Binance. Przyniesie to korzyść np. w postaci większej płynności.

„Usługa Binance Cloud to kompleksowe rozwiązanie obejmujące łatwy w obsłudze pulpit nawigacyjny, który pozwala klientom zarządzać funduszami, parami handlowymi i listami monet, a także zapewnia wielojęzyczną obsługę i dzielenie się głębokością z globalną witryną Binance.com i więcej możliwości współpracy z ekosystemem ”, przekazała mediom firma.

Wkrótce Binance planuje także dodać u siebie na platformie „usługi transakcyjne OTC, a także możliwości uruchamiania tokena za pośrednictwem platformy IEO.”

Rywalizacja z AlphaPoint

Może to oznaczać, że Binance będzie musiało konkurować z AlphaPoint, jednym z największych dostawców infrastruktury na rynku giełd kryptowalut. Firma AlphaPoint, założona w 2013 roku, świadczy usługi dot. oprogramowania dla największych giełd na świecie, chociaż nie podaje do wiadomości publicznej listy swoich klientów.

Giełdy kryptowalut nie są łatwe do zbudowania. Należy wziąć pod uwagę wiele różnych elementów, takich jak typy zamówień i dopasowanie ofert, a także inne funkcje. Bezpieczeństwo i skalowanie podczas masowych rajdów byków są również poważnymi problemami dla tego typu platform.

Bezpieczeństwo stanowi problem dla samego Binance. W 2019 r. giełda został zaatakowana przez hakerów. Aż 40,7 mln USD w kryptowalutach zostało wtedy skradzionych. Firma zwróciła jednak te środki swoim klientom.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here