Naga MarketsThe Block twierdzi, że Binance prowadzi rozmowy dot. przejęcia CoinMarketCap. Giełda kryptowalut chce zapłacić za portal nawet 400 milionów dolarów. 

Pozostałe warunki umowy – poza kwotą – pozostają niejasne. Portal The Block zwrócił się do Binance i CoinMarketCap o komentarze. Na razie obie strony niczego nie komentują.

Binance: ekspansja na rynku

Jeszcze na początku tego roku dyrektor generalny Binance, Changpeng „CZ” Zhao, powiedział w mediach, że jego firma jest w trakcie dwóch przejęć i będą miały „znaczący wpływ” na rynek.

CoinMarketCap to dziś najpopularniejszy agregator danych kryptowalutowych. Może pochwalić się 207,2 mln wejść w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Z kolei Binance w ciągu ostatnich sześciu miesięcy przyciągnęło do siebie aż 113,8 miliona osób.

Dlaczego jednak Binance chce kupić portal? Ludzie zaznajomieni z tą sprawą powiedzieli The Block, że chodzi właśnie o liczbę wejść. Ta może przełożyć się na przekierowania z CoinMarketCap na giełdę.

CoinMarketCap zostało założone w 2013 roku i do dziś jest najpopularniejszą stroną, która pokazuje ceny kryptowalut.

Budowanie imperium

Binance jest ostatnio na etapie przejęć biznesowych. W ubiegłym roku giełda kryptowalut przejęła ponoć co najmniej dziewięć różnych firm, ale tylko kilka takich decyzji zostało ogłoszonych publicznie. Wiemy np. o tym, że częścią grupy CZ stał się dostawca portfela na kryptowaluty Trust Wallet czy projekt DappReview. Ponadto wykupiono indyjską giełdę kryptowalut WazirX i mało znaną platformę JEX.

Firma CZ to przykład tego, jak na młodym rynku szybko można zbudować imperium. Dziś jego giełda jest wyceniana na 1,3 mld USD. Została zaś założona w 2017 roku.

Wcześniej Changpenga Zhao pracował w Fusion Systems – spółce dostarczającej rozwiązania HFT dla podmiotów inwestycyjnych w Szanghaju. Potem współtworzył słynną platformę Blockchain.info oraz pełnił funkcję CTO w projekcie OKCoin. Tam też poznał Yi He z którą rozwijał później własną giełdę kryptowalut.

Wczoraj firma ogłosiła też, że będzie współtworzyła instytut ds. badań technologii blockchain w Chinach. Wszystko w ramach Binance Academy – edukacyjnego zespołu giełdy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here