Naga MarketsBinance Academy, edukacyjny oddział jednej z wiodących na rynku giełdy kryptowalut, Binance, ogłosiło wczoraj utworzenie instytutu badawczego zajmującego się blockchainem w Szanghaju.

Lingang Blockchain Technology and Industry Research Institute ma działać jako think tank i centrum talentów w zakresie innowacji technologii rozproszonej księgi rachunkowej (DLT) w Chinach.

Binance bada blockchaina

Binance chce doprowadzić do zintegrowania blockchaina z innymi innowacyjnymi technologiami. Wszystko to, by przyspieszyć stosowanie DLT w Chinach. Chodzi o wykorzystanie także potencjału sztucznej inteligencji, big data i Internetu Rzeczy.

Instytutem badawczym kieruje Don Tapscott, który będzie również honorowym dziekanem organizacji.

On sam opisuje DLT jako „drugą erę Internetu – Internet wartości”, dodając, że technologia blockchain będzie napędzać tworzenie „innowacyjnych i produktywnych organizacji”.

Z kolei Helen Hai z Binance twierdzi, że ​​instytut „angażuje się w budowanie przemysłu blockchain, prowadzenie badań nad blockchainem i poszukiwanie talentów”.

Binance chce wrócić do Chin?

Uruchomienie instytutu to poniekąd pierwszy krok w kierunku powrotu Binance do Chin. Przypomnijmy, że giełda częściowo wycofała się z tego rynku we wrześniu 2017 r. w związku z atakiem rządu na rynek kryptowalut.

Zresztą w listopadzie 2019 r. w mediach pojawiły się pogłoski o tym, że Chiny zamykają biura firm z rynku kryptowalut. Ponoć uderzono też w Binance. To ostatnie zdementował jednak sam CZ, CEO firmy, który sugerował, że działania władz dot. tylko scamów, a nie uczciwych firm.

Nie jest jasne, jakie jest obecne położenie Binance w Chinach. W każdym razie giełda stara się powrócić na ten rynek i przy okazji wzmocnić swoją pozycję. Przy okazji nowej inicjatywy Binance Academy ponownie będzie miało w Państwie Środka swoje biuro. Tyle że zajmujące się technologią blockchain, a nie stricte kryptowalutami.

Chiny a blockchain

Warto zauważyć, że kilka miesięcy temu prezydent Chin ogłosił, że oficjalnie wspiera technologię blockchain. Nie oznaczało to jednak otwarcia się na kryptowaluty. Dziś polityka Chin dot. BTC pozostaje więc niejednoznaczna. Może jednak zaangażowanie Binance zmieni ten stan rzeczy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here