Naga MarketsBillon GroupBillon został członkiem Blockchain for Europe, organizacji zrzeszającej najważniejsze europejskie podmioty rozwijające technologię rozproszonego rejestru (DLT). Polsko-brytyjski fintech jest trzynastą firmą, która dołączyła do tej ekskluzywnej organizacji – poza Billonem jej członkami są m.in. twórcy coina do rozliczeń międzybankowych Ripple czy giełda kryptowalut Binance.

Billon został członkiem Blockchain for Europe

„Billon jest pionierem praktycznego wykorzystania technologii rozproszonego rejestru jako jedna z pierwszych firm w Europie, która tokenizuje walutę narodową na podstawie licencji pieniądza elektronicznego. Cieszymy się, że możemy skorzystać z tego wyjątkowego doświadczenia ”- powiedziała Maria Minaricova, przewodnicząca zarządu Blockchain for Europe.

W ramach prac Blockchain for Europe Billon wykorzysta swoje praktyczne doświadczenie wydawania e-pieniądza do analizy możliwego wprowadzenia do obiegu cyfrowego euro. Ponadto Billon razem z całą organizacją bierze udział w konsultacjach poświęconych proponowanemu rozporządzeniu UE w sprawie rynków aktywów kryptograficznych MiCA.

„Billon zaprojektował działający model obiegu pieniądza elektronicznego wykorzystujący DLT, który nie tylko różni się od rozwiązań stablecoinowych, ale także zapewnia zgodność z regulacjami. Podejście Billona do rozwiązań biznesowych wzbogaca nasze myślenie o tym, jak powinny wyglądać ważne ramy regulacyjne”- dodaje Robert Kopitsch, sekretarz generalny BC4EU.

„Mamy gotowe rozwiązanie i praktyczne doświadczenie w pokonywaniu wyzwań, przed którymi stoi branża blockchain” – komentuje David Putts, Chief Growth Officer grupy Billon. „Ponieważ europejscy i globalni interesariusze zaangażowani są w debatę na temat cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC), wierzymy, że system rozproszonej cyfrowej gotówki Billon może być dla nich wzorem, jak przenieść walutę krajową na blockchain w sposób bezpieczny, wydajny i zgodny z przepisami”.

Celem Blockchain for Europe jest edukacja europejskich decydentów na temat możliwości technologii rozproszonego rejestru oraz wpływ na regulacje tak, aby sprzyjały one innowacyjności. W skład rady doradców tej organizacji wchodzi m.in. były polski europoseł i minister Michał Boni oraz Agata Ferreira, wykładowczyni na Politechnice Warszawskiej.

„Technologia często rozwija się szybciej niż regulacje, tworząc wyzwanie dla utrzymywanych standardów” – mówi Wojtek Kostrzewa, prezes grupy Billon. „Decydenci często nie są świadomi, w których obszarach można zastosować DLT zgodnie z regulacjami, a gdzie konieczna jest dalsza dyskusja. Dlatego taka organizacja, jak Blockchain for Europe, jest potrzebna, aby zapewnić niezbędne relacje między europejskimi regulatorami a społecznością innowacyjnych firm blockchainowych”.

Billon jest również członkiem INATBA – International Association of Trusted Blockchain Applications. Ta powołana pod auspicjami Komisji Europejskiej organizacja zrzesza ponad 150 członków pracujących nad standardami zarządzania i regulacji technologii blockchain i rozproszonego rejestru, które mają ułatwić jej masowe wdrożenia w UE i poza jej granicami.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here