Naga MarketsBillon GroupPolsko-brytyjski Billon został własnie zakwalifikowany do udziału w programie akceleracyjnym Elevator Lab, organizowanym przez bank Raiffeisen. Firma chce stworzyć blockchainowe euro. Gotowy projekt ma zostać przedstawiony na początku marca 2020 r. 

Warto dodać, że polsko-brytyjski fintech jest jedną z tylko sześciu firm wybranych z aż ponad 280 zgłoszeń.

– Udział w Elevator Lab jest dla Billona szansą na partnerstwo z dużym międzynarodowym bankiem, na czym nam zależało od początku istnienia firmy. Widząc motywację Raiffeisena do wdrożenia innowacyjnych technologii, jestem przekonany, że ta współpraca będzie miała bardzo duży potencjał dla obydwu firm i dobry wpływ na nasz biznes – powiedział mediom Wojtek Kostrzewa, prezes Grupy Billon.

Poza Billonem do programu akceleracyjnego zakwalifikowało się jeszcze pięć firm: Uhura Solutions z Czarnogóry (pomysł dot. wykorzystania AI do czytania i tworzenia umów), ImVision z Izraela (stworzenie platformy bezpieczeństwa dla interfejsów API), Minna ze Szwecji (zarządzanie subskrypcjami systemów bankowości internetowej), Quantoz z Holandii (płatności dla urządzeń IoT) oraz Nayax z Izraela (płatności bezgotówkowe).

– Wybraliśmy Billon jako uczestnika programu Elevator Lab, ponieważ Raiffeisen Bank International jest zainteresowany zastosowaniami technologii rozproszonego rejestru. W ciągu następnych miesięcy będziemy testować rozwiązanie Billona i oceniać jego potencjalną wartość dodaną dla naszych klientów – powiedział Maximilian Schausberger, Head of Fintech Partnerships w Raiffeisen Bank International.

Billon + euro + blockchain

Jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu, zwycięski pomysł, który ma zostać reprezentowany podczas finału eliminacji akceleratora w Wiedniu, ma opierać się na stworzonej przez Billon technologii rozproszonego rejestru do zapisu waluty euro w postaci cyfrowej na blockchainie.

“Billon przedstawił Raiffeisenowi rozwiązanie umożliwiające zarówno wykorzystanie cyfrowego euro w rozliczeniach wewnątrz- i między-bankowych, jak również do szeroko rozumianego obiegu regulowanego pieniądza elektronicznego” – zaznaczono w komunikacie.

Niedawno Billon otrzymał prawie 2 mln euro dofinansowania z prestiżowego programu Komisji Europejskiej SME Instrument, części programu ramowego Horyzont 2020. Pieniądze mają zostać wydane na dokończenie rozwoju i komercyjne wdrożenie rozwiązania zapisującego wrażliwe dokumenty w rozproszonej sieci blockchain.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here