Naga MarketsInwestor Bill Miller przekazał w nowym liście do inwestorów, że wyniki bitcoina w minionym roku były imponujące. Dodał, że coraz więcej firm decyduje się na przeniesienie części swoich oszczędności na blockchaina bitcoina.

  • Bill Miller jest pod wrażeniem skali wzrostów na rynku bitcoina.
  • Dodał, że bitcoin to trutka na szczury, ale szczurem jest gotówka.

Bill Miller: kurs bitcoina zaczyna robić wrażenie

W liście do inwestorów Miller Value Partners zauważono, że kurs bitcoina wzrósł powyżej 31 000 USD. Pomimo tego, że kapitalizacja rynkowa BTC jest wyższa niż JP Morgan i Berkshire Hathaway, jak sugeruje Miller, bitcoin jest wciąż na wczesnym etapie cyklu adopcyjnego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kryptowaluta może do tego jeszcze drożeć. Powód? Rezerwa Federalna nadal prowadzi politykę, „której celem jest spowodowanie, aby inwestycje w gotówkę przynosiły realne straty w dającej się przewidzieć przyszłości”. Stąd też firmy takie jak Square i MicroStrategy kupiły już pierwsze bitcoiny. Obie spółki przeznaczyły w tym roku miliony USA, by kupić za to kryptowaluty. Sam Miller twierdzi, że jeśli inflacja nadal będzie rosła, więcej firm zacznie korzystać z bitcoinów, otworzą więc tym samym furtki do adopcji.

Warren Buffet nazwał bitcoina trutką na szczury. Może mieć rację”, napisał Miller w swoim liście. Dodał też jednak, że “bitcoin może być trutką na szczury, ale szczurem może być gotówka”.

Na BTC stawiają najwięksi

Właściwie słowa Millera wpisują się w nowym nurt na Wall Street. W ostatnich miesiącach spółki notowane na giełdzie dokonały pierwszych wielomilionowych inwestycji na rynku BTC. Mało tego, w międzyczasie firma PayPal, świadcząca usługi finansowe, również zaczęła podążać za tą modą i ogłosiła, że umożliwi swoim klientom płacenie kryptowalutami.

– Myślę, że każdy większy bank, każdy duży bank inwestycyjny, każda duża firma o wysokiej wartości netto w końcu będzie miała jakąś ekspozycję na bitcoina lub coś podobnego, czyli złoto lub jakiś rodzaj towarów – dodał Miller.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: komentarze giełdowe | kurs ropy brent | notowania gpw | kurs jsw | kurs akcji pgnig | cd projekt kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here