Naga Markets
Bill Miller inwestował w BTC już w 2017 r.

Inwestor-miliarder Bill Miller pozostaje byczo nastawiony względem dwóch swoich inwestycji tj. Bitcoina i akcji spółki Amazon. Na szczycie SHOOK Top Advisor Summit Marvin McIntyre, dyrektor zarządzający Morgan Stanley  i Miller rozmawiali o giełdzie, Rezerwie Federalnej i kryptowalutach. Miller nazwał Bitcoina „polisą ubezpieczeniową na wypadek katastrofy finansowej”. Kurs BTC/USD konsoliduje w weekend nieco powyżej 19 000 USD.

Bitcoin, Amazon i Silvergate Capital to ulubione typy Billa Millera

Miller nazwał Bitcoina „polisą ubezpieczeniową na wypadek katastrofy finansowej, z ograniczonymi skutkami” w okresach niestabilnych rynków, ponieważ BTC nie jest bezpośrednio połączony z resztą systemu finansowego.

Powołując się na niedawny spadek i ożywienie cen BTC po ogłoszeniu danych o CPI, Miller stwierdził, że jeśli Rezerwa Federalna będzie nadal zacieśniać stopy, Bitcoin prawdopodobnie nadal będzie osiągał lepsze wyniki od reszty aktywów.

Co więcej, legendarny inwestor przyznał, że firmy odnoszące sukcesy w ciągu ostatniej dekady są teraz mocno krzywdzone przez agresywną politykę Rezerwy Federalnej.

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

Jeśli Twój horyzont czasowy jest dłuższy niż rok, powinieneś dobrze sobie radzić na rynku – zasugerował Miller.

Oprócz swoich dwóch ulubionych typów – Bitcoin i Amazon, Miller nazwał firmę Silvergate Capital atrakcyjną inwestycją, gdyż jest bankiem kontrolowanym przez Fed i obejmuje również giełdę kryptowalut.

Miller zawsze wspierał rolę Bitcoina jako globalnego aktywa rezerwowego. Swoje stanowisko powtórzył w maju, kiedy cały rynek kryptograficzny załamał się po upadku Terry. Przyznał również, że w tym czasie musiał sprzedać trochę swoich BTC, aby spełnić wezwania do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego.

XTB
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Partnerem artykułu jest cashify, sieć kantorów umożliwiająca wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułNa Wall Street kupują spadki. S&P 500 dołek ma już za sobą – podsumowuje T. Piwoński
Następny artykułWedług ING kurs EUR/CHF przetestuje w tym roku poziom 0,90
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here