Naga MarketsBill Gross przemawia na Morningstar Investment Conference w Chicago. | źródło: www.reuters.com
Bill Gross przemawia na Morningstar Investment Conference w Chicago. | źródło: www.reuters.com

William “Bill” Gross – współzałożyciel PIMCO, obecnie główny zarządzający funduszu Janus Capital w swoim kwietniowym raporcie inwestycyjnym nie zostawia suchej nitki na członkach banków centralnych. Zdaniem Grossa, dziś niemal wszystkie banki centralne tracą cenny czas


Główny zarządzający funduszem należącym do Janus Capital oskarża banki centralne o marnotrawienie czasu potrzebnego do doprowadzenia globalnej gospodarki na pożądany poziom inflacji. Zdaniem Grossa, poprzez nieodpowiednie decyzje banki stają się coraz mniej godne zaufania.

Te artykuły również Cię zainteresują
Agresywna polityka monetarna zawierająca w sobie luzowanie ilościowe oraz ekstremalnie niskie, lub czasem nawet ujemne stopy procentowe doprowadza nas do momentu, w którym banki centralne niemal zupełnie utracą efektywność swoich działań. Godne szczególnej uwagi są natomiast rynki finansowe oparte na wierze w moc sprawczą banków centralnych. Gdy tego zabraknie czeka nas długi okres wędrówki na południe – przestrzega Gross w najnowszym raporcie.

Biorąc pod uwagę jak bardzo amerykańska gospodarka była stymulowana przez ostatnie lata, wzrost gospodarczy powinien wynieść około 4 do 5 procent rocznie. W poniedziałek, oddział Rezerwy Federalnej w Atlancie opublikował najnowsze prognozy tempa wzrostu PKB w pierwszym kwartale tego roku. Poniedziałkowy raport wskazał na prawdopodobny wzrost o 0,6% w ujęciu kwartalnym.

Już niedługo zyski z kapitału będą podobne do pand olbrzymich – będą niezwykle rzadkie, a ich zdolność do “reprodukcji” będzie ograniczona. To co chcę przekazać, to fakt, że kraje rozwinięte w tym momencie znajdują się blisko “prędkości przeciągnięcia”. Trzymajcie kciuki abyśmy nie przekroczyli tej granicy – ostrzega Gross.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGBPUSD – znowu powyżej oporu 1.4400
Następny artykułDwie nowe pozycje w portfelu Morgan Stanley.
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here