Naga MarketsWspółzałożyciel firmy Microsoft i znany miliarder, przedsiębiorca Bill Gates, zmienia zdanie na temat Bitcoin.

  • Gates przez wiele lat nie był zwolennikiem BTC.
  • Teraz zmienił zdanie. Jak twierdzi, jego stanowisko względem kryptowaluty jest teraz neutralne.

Bill Bates o bitcoinie

W nowym wywiadzie dla Squawkbox, programu CNBC, Gates powiedział, że nie jest już niedźwiedzi w stosunku do Bitcoina i ma teraz zdecydowanie neutralny stosunek do flagowej kryptowaluty.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Nie posiadam Bitcoina. Nie brakuje mi Bitcoina, więc przyjąłem neutralny pogląd. Myślę, że przeniesienie pieniędzy do bardziej cyfrowej formy i obniżenie kosztów transakcji to coś, co fundacja Gatesa robi w krajach rozwijających się… – powiedział.

W maju 2018 r. powiedział z kolei na antenie CNBC, że nie jest zwolennikiem bitcoina. Stwierdził, że tego typu aktywa zostały już wykupione przez łatwowiernych inwestorów i nie służą żadnemu szczytnemu celowi.

– Jako klasa aktywów [bitcoin] nic nie produkujecie, więc nie powinniście oczekiwać, że wzrośnie. To rodzaj inwestycji na “większego głupka” – dodał.

Bitcoin na urodziny

Gates ujawnił również CNBC, że kiedy dostał trochę BTC na urodziny, sprzedał je kilka lat później.

W chwili pisania tego tekstu, Bitcoin kosztuje ok. 55 000 USD i gdyby Gates trzymał swojego bitcoina, nawet jeśli zostałby kupiony na szczycie z 2018 roku, podwoiłby swoje oszczędności.

Inwestor-miliarder twierdzi też, że nie ma żadnych prognoz dotyczących kolejnych ruchów ceny Bitcoina.

– Bitcoin może rosnąć i spadać tylko w oparciu o manię lub to, jakie są poglądy na jego temat, a ja nie mam sposobu, aby przewidzieć, jak to się potoczy – powiedział.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena ropy wti | biomed notowania | kurs biomed | biomed-lublin gpw | wiadomości kryptowaluty |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here