Naga MarketsJeden z twórców i wieloletni prezes Microsoft, a także jedna z najbogatszych osób na świecie, Bill Gates otwarcie przyznaje, że sprzedałby krótko Bitcoina, gdyby istniał na to prosty sposób. Dlaczego Gates nie wierzy w najstarszą z kryptowalut?


Retoryka miliardera jest podobna do tej, która powtarzana jest przez dziesiątki ekonomistów, bankierów i inwestorów. Bitcoin to bańka… choć silnie zawoalowana.

Bill Gates porównuje Bitcoina do przykładu teorii większego głupca wątpiąc, że kryptowaluta będzie nadal zyskiwać na wycenie. Wspomniana przez twórcę Microsoftu teoria jest znanym w świecie finansów pojęciem opisującym sytuację zakupu instrumentu finansowego po nieco zawyżonej cenie w nadziei, że znajdzie się ktoś (w domyśle, większy głupiec), który odkupi od nas ten instrument po jeszcze wyższej cenie.

Teoria większego głupca to samonapędzające się koło, które musi wypaść z osi w momencie gdy na rynku zabraknie już głupców. Wówczas dochodzi do masowej paniki i silnej wyprzedaży aktywa. Tak jak w klasycznej bańce inwestycyjnej.

Gdyby tylko był sposób…

Bill Gates jest przekonany co do swoich racji i chętnie postawiłby na nie swoje pieniądze… gdyby tylko był na to łatwy sposób. Sprzedałbym Bitcoina jeśli byłby na to prosty sposób – stwierdził miliarder w wywiadzie w którym brał udział również Warren Buffett oraz Charlie Munger.

Najwyraźniej Gates nie słyszał o kontraktach terminowych opartych na wycenie Bitcoina, które bez problemu można nabyć na parkietach CBOE czy CME. Inwestorzy indywidualni posiadają jednak zdecydowanie więcej możliwości dzięki wykorzystaniu kontraktów różnic kursowych (CFD). Takie instrumenty posiada w swojej ofercie Naga Markets będące częścią notowanej na niemieckim parkiecie Naga Group AG. Broker umożliwia aktywny handel na takich kryptowalutach jak Bitcoin, Litecoin, Ethereum czy choćby Dash lub IOTA.

Sprawdź warunki handlowe NAGA Markets

BTCUSD dzięki TradingView

Tymczasem Bitcoin wciąż próbuje pokonać opór w rejonie $10000. Jak na razie kryptowaluta traci w stosunku do dolara amerykańskiego 0,84% zmierzając w kierunku wsparcia w rejonie dziewięciu tysięcy dolarów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here