Naga MarketsPodczas wtorkowego spotkania z użytkownikami portalu Reddit, założyciel i dawny prezes Microsoftu, Bill Gates, pozwolił sobie na odważne komentarze dotyczące technologii stojącej za rynkiem kryptowalut. Sugerował, że przyczyniła się ona bezpośrednio do śmierci dużej ilości osób.


Ask Me Antyhing (AMA) z Billem Gatesem

Portal Reddit organizuje regularnie spotkania ze sławnymi postaciami w formie ask me antyhing (z ang. zapytaj mnie o co chcesz), podczas których celebryci, biznesmeni i postacie znane szerszej publiczności odpowiadają na pytania Internautów.

Tym razem do odpowiedzi wywołany został popularny miliarder, Bill Gates, poświęcający się obecnie działalności charytatywnej w ramach organizacji Bill & Melinda Gates Foundation. Jest to już szóste AMA z jego udziałem – tym razem najwięcej kontrowersji wzbudził komentarz dotyczący rynku kryptowalutowego:

Źródło: Reddit

Bill Gates zauważa, że jednym z głównych założeń kryptowalut jest ich anonimowość, co jego zdaniem nie jest dobrą rzeczą. Za takową uważa mandat rządowy pozwalający na identyfikację nielegalnych działań – związanych z praniem brudnych pieniędzy, unikaniem opodatkowania oraz wspieraniem terroryzmu. Ex-szef Microsoftu negatywnie patrz również na branżę ICO uważając ją za niezwykle ryzykowną.

Najwięcej kontrowersji wzbudziła jednak część wypowiedzi, w której Gates sugeruje, że technologia kryptowalut odpowiada bezpośrednio za śmierć wielu ludzi: „W tej chwili kryptowaluty są używane do kupowania fentanylu i innych narkotyków, więc jest to rzadki przykład technologii, która spowodowała śmierć w dość bezpośredni sposób”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

„Bitcoin jest lepszy od tradycyjnych walut”

Co ciekawe, w 2014 roku ten sam Bill Gates twierdził, że technologia kryptowalutowa jest lepsza od pieniądza tradycyjnego. Pozwala bowiem na realizację transferów z każdego miejsca na świecie niezależnie od tego na jak dużą kwotę ma opiewać transakcja.

W tej samej wypowiedzi sugerował jednocześnie, że Bitcoin i jemu podobne usprawnią system przesyłu pieniądza na świecie, nie staną się jednak dominującym systemem – przynajmniej w przeciągu najbliższych lat.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here