Naga MarketsAdministracja rządu Donalda Trumpa sugrowała w zeszłym tygodniu, że koronawirus w Stanach Zjednoczonych może zabić do 240 tysięcy osób w przeciągu następnych dwóch tygodni. Bill Gates, założyciel Microsoftu, twierdzi jednak, że prognozy są przesadzone i ostateczne negatywne żniwo pandemii w USA powinno być mniejsze.


USA potrzebują ogólnokrajowego „lockdownu”, twierdzi Bill Gates

Amerykański przedsiębiorca, filantrop oraz pomysłodawca jednej z największych firm technologicznych na świecie, Bill Gates, w ostatnich dniach wzywał do przeprowadzenia ogólnokrajowego „lockdownu” w celu walki z rozprzestrzenianiem się wirusa Covid-19. Jednocześnie nie zgadza się z czarnymi scenariuszami amerykańskiej administracji stwierdzając, że prognozy Donalda Trumpa co do liczby zgonów w zakresie 240 tysięcy w USA są zawyżone.

Jeżeli będziemy przeprowadzać odpowiednią ilość testów, zaangażujemy wszystkie 50 stanów, to znajdziemy się poniżej tej wartości. Oczywiście zapłacimy ogromną cenę gospodarczą – komentował Gates, którego wartość netto wynosi niemal 100 miliardów dolarów, czyniąc go drugą najbogatszą osobą na świecie.

W rozmowie z agencją prasową Bloomberga, Gatestowi towarzyszył dr Anthony Fauci, dyrektor krajowego instytutu alergii i chorób zakaźnych, którego zdaniem Stany Zjednoczone czekają obecnie ciężkie dwa tygodnie.

Sytuacja będzie się pogarszała i musimy być na to przygotowaniu. Dla niektórych rozwój wydarzeń może okazać się szokujący – komentował Fauci.

W USA liczba potwierdzonych przypadków zakażeń przekroczyła w niedzielę 324 tysiące, zgonów natomiast 9 tysięcy. Rynek pozytywnie zareagował jednak na informację, że w Nowym Jorku po raz pierwszy zmniejszyła się dzienna liczba zgonów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDolar w dół, giełdy w górę – liczba zgonów na koronawirusa w Nowym Jorku spada
Następny artykułTesla zbuduje respiratory z części samochodowych, wspiera walkę z koronawirusem
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here