Naga MarketsBill Gates i jego 3 spółki dywidendowe, które trzyma dla stabilnego wzrostu dochodówPo sprzedaniu większości swoich udziałów w Microsofcie, Bill Gates nie zyska tyle, co inni znaczni akcjonariusze, dzięki rekordowemu Q2. Pomimo tego, wartość majątku Gatesa według Forbes jest nadal warta ponad 135 miliardów dolarów. Ten wysoki wynik zawdzięcza spółkom dywidendowym, w które inwestuje. Które z nich są warte polecenia?

Bill Gates i jego 3 spółki, które mogą wkrótce przynieść znaczne zyski

Spółki dywidendowe to solidny sposób na dywersyfikację portfela. Generują one dochód zarówno w dobrych, jak i złych okresach koniunktury gospodarczej, natomiast w długim terminie mają tendencję do przewyższania indeksu S&P 500.Oto trzy spółki dywidendowe, które zajmują znaczące miejsce w funduszu Fundacji Billa i Melindy Gatesów. Być może warto pójść w ich ślady z odrobiną swoich wolnych środków.

FedEx Corporation 

W czasach, gdy globalny łańcuch dostaw utknął w martwym punkcie, doświadczenie FedEx w dostarczaniu rozwiązań logistycznych jest cenniejsze niż kiedykolwiek. A ponieważ konsumenci przyzwyczaili się do dostarczania produktów pod ich drzwi, FedEx był w stanie zwiększyć zarówno wolumen wysyłek, jak i ceny.

Po zwiększeniu dywidendy o prawie 37% w ciągu ostatnich trzech lat, FedEx wypłaca obecnie inwestorom roczną dywidendę w wysokości 3 dolarów na akcję.

W drugim kwartale 2021 r. w portfelu fundacji znajdowało się prawie 1,5 miliona akcji FedEx. Od tego czasu akcje odnotowały spadek, jednak udziały Gatesa w firmie są nadal warte około 354 milionów dolarów. W tym roku czeka ich wypłata dywidendy w wysokości około 4,5 miliona dolarów.

FedEx oferuje obecnie stopę dywidendy w wysokości 1,3%.

Walmart Inc. 

Dzięki temu, że sklepy spożywcze są powszechnie dostępne, Walmart był w stanie utrzymać swoje ponad 4700 sklepów w Stanach Zjednoczonych w dużej mierze otwartych przez cały okres pandemii.

Firma nie tylko zwiększyła zyski i udział w rynku odkąd COVID rozniósł się po całym kraju, ale również stała się bezpieczną inwestycją dla inwestorów na wypadek kolejnej katastrofy na świecie.

Gates posiada około 7,6 miliona akcji Walmartu. Stanowi to około 4,5% całego portfela akcji fundacji miliardera.

Co więcej, Walmart systematycznie zwiększał swoje dywidendy w ciągu ostatnich 45 lat. Obecnie roczna wypłata wynosi 2,20 dolara na akcję, więc w 2021 roku fundacja może spodziewać się wypłaty od firmy w wysokości około 16,7 miliona dolarów.

Canadian National Railway Company

Canadian National Railway posiada sieć kolejową o długości ponad 20 tysięcy mil, która rozciąga się od Kanady do Ameryki Środkowej. Firma ma dostęp do wszystkich trzech wybrzeży Ameryki Północnej – Oceanu Spokojnego i Atlantyckiego oraz Zatoki Meksykańskiej – co czyni ją wyjątkową wśród północnoamerykańskich firm kolejowych.

Rok 2021 był bardzo dobry dla spółki. W II kwartale zysk operacyjny wzrósł o 76% r/r do 1,1 miliarda dolarów. Tymczasem przychody sięgnęły 2,9 miliardów dolarów.

Fundacja Gatesów posiada prawie 14 milionów akcji Canadian National Railway. Kwartalna dywidenda spółki wynosi 61,5 centa i jest o 7% wyższa niż rok temu.

Stopa dywidendy z akcji Canadian National Railway wynosi obecnie 1,5%.

Tajna broń Gatesa

W styczniu 2021 roku Bill i Melinda Gates posiadali więcej amerykańskich gruntów rolnych niż ktokolwiek inny w Ameryce. I nietrudno zrozumieć dlaczego.

W latach 1992-2020 grunty rolne przyniosły zwrot średnio 11% rocznie. Dla porównania, w tym samym czasie średni zwrot indeksu S&P 500 wyniósł 8%. A ponieważ do 2050 roku liczba ludności na świecie ma wzrosnąć do 10 miliardów, nie zabraknie ludzi, których trzeba będzie nakarmić.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolar australijski kurs | gpw polenergia | tauron akcje kupno | giełda asseco | mercator medical kurs | eurpln stooq | co to jest kod blik |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here