Naga MarketsJesienna konferencja Ripple dotycząca płatności, Swell, rozpocznie się od przemówienia programowego 42. Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Bill Clinton wygłosi wykład inauguracyjny – dowiadujemy się z postu na blogu Ripple. Sekcja pytań i odpowiedzi oraz wspomniany wykład odbędą się w San Francisco 1 października.


Moderatorem spotkania ma być Gene Sperling, dyrektor Krajowej Rady Gospodarczej za czasów prezydentury Clintona i Obamy.

Gospodarka, głupcze!

W poście na blogu zauważa się zasługi byłego lidera USA. Clinton – zdaniem Ripple – pomógł “wejść [Stanom Zjednoczonym] w okres skrajnego wzrostu i adaptacji Internetu, kształtując to, co obserwujemy dzisiaj”. Przyczynił się także do adaptacji nowych technologii w społecznościach znajdujących się w niekorzystnej sytuacji ekonomicznej. Z pewnością można przypisać to jego – przynajmniej głoszonej w czasie kampanii wyborczej – dbałości o gospodarkę.

Ripple zauważa, że ​​dzisiejsze technologie, takie jak zasoby cyfrowe i Blockchain, stanowią te same wyzwania, co rozwój Internetu w latach 90. Oba te zjawiska wymagają osiągnięcia równowagi politycznej między zapobieganiem ryzyku a wprowadzaniem innowacji.

Kryptowaluty a polityka

Kryptowaluty i polityka zbliżają się do siebie w coraz większym stopniu. Amerykańskie organy zaczęły domagać się regulacji sektora walut cyfrowych. Firmy z tego rynku również nie próżnują i nie pozostają bierne. Niedawno do opinii publicznej dotarła wiadomość o tym, że główna amerykańska giełda kryptowalut, Coinbase, utworzyła własny komitet do spraw politycznych (PAC), przeznaczając potencjalną pulę darowizn na kampanie sprzyjające Blockchain i walutom opartym na tej technologii.

Temat kryptowalut staje się tematem debat polityczno-ekonomicznych na całym świecie. O cyfrowych walutach rozmawiają też państwa G20.

Jeszcze w 2016 roku Bill Clinton otrzymał “pierwszego” bitcoina (BTC) w postaci fizycznej monety od przedsiębiorcy kryptowalutowego Matt’a Roszaka. Ten sam biznesman przekazał również podobny podarunek celebrytce Kim Kardashian.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here