Naga MarketsDługa lista czynników powoduje, że ​​Bill Barhydt, CEO Abra, jest nadal bardzo optymistycznie nastawiony do ceny bitcoina.

  • Bill Barhydt podkreśla, że jest nadal optymistą w kwestii kurs BTC.
  • Wymienia czynniki, które sprawią, że BTC będzie nadal umacniał się na wykresie.

Bill Barhydt o bitcoinie

W serii tweetów z 6 października Bill Barhydt, dyrektor generalny bramki płatności Abra, zwrócił uwagę na dużą liczbę wskaźników sugerujących nadchodzące wzrosty ceny BTC.

Nigdy nie byłem tak podekscytowany potencjałem bitcoina do znacznego wzrostu ceny w krótkim okresie (poniżej 18 miesięcy) – podsumował.

Bitcoin trwa przez ostatnie tygodnie w konsolidacji po osiągnięciu maksimum na poziomie 12 500 USD. Chociaż krótkoterminowe perspektywy cenowe wydają się analitykom rozczarowujące, inni twierdzą, że fundamenty sieci obiecują dalsze wzrostu kursu.

Zdaniem CEO Abra, “bitcoin jest idealnym zabezpieczeniem przed inflacją.” Dodał, że “bitcoin był w tym roku mniej zmienny niż wiele akcji, podczas gdy jego cena wzrosła o ponad 25 proc. w 2020 roku.”

Barhydt zakładała teraz ponowne przetestowanie 20 000 dolarów USD. Jak dodaje, nie zdziwi go skok ceny do 50 000 USD. Ma być to rezultatem “efektu sieciowego”.

Dlaczego BTC miałby rosnąć?

Dziś BTC nadal budzi kontrowersje, ale wydaje się, że mainstream powoli już akceptuje. MicroStrategy oficjalnie przyznało, że skupuje kryptowaluty. Amerykańskie banki mogą przechowywać cyfrowe waluty dla swoich klientów. Coraz częściej mówi się też o wykorzystaniu blockchaina do emisji CBDC czy na innych rynkach.

Barhydt twierdzi nawet, że dziś powodów do hossy jest więcej niż w 2017 r. Wytłumaczył jednak, że nadal dostrzega ryzyko spadku do 5 000 USD, co ma uniemożliwić osiągnięcie ceny 100 000 USD.

Wpływ na cenę bitcoina miały ostatnie problemy BitMEX i choroba prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, który zachorował na koronawirusa, co poniekąd pokazało związek BTC z tradycyjnymi rynkami.

Dziś 1 BTC kosztuje 10 600 USD, czyli ok. 2 proc. mniej niż wczoraj. Z kolei za 1 ETH płaci się 339 USD, czyli taką samą cenę jak dobę temu.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here