whitebit
Fundusz Billa Ackmana stracił w 2015 roku ponad 19%

Bill Ackman podobne wykazał zainteresowanie transakcją z platformą X (dawnym Twitterem) w ramach nowego instrumentu inwestycyjnego jego funduszu hedgingowego Pershing Square. Informacja ta została podana przez Wall Street Journal (WSJ).

Bill Ackman zainteresowany platformą X?

Zgodnie z doniesieniami, jakie pojawiły się w mediach w niedzielę założyciel i dyrektor generalny Pershing Square wykazuje zainteresowanie zawarciem umowy z serwisem przeznaczonym do mikroblogowania należącym do Elona Muska. Mogłoby to nastąpić w ramach nowo uruchomionego instrumentu inwestycyjnego, który otrzymał w ubiegłym tygodniu zielone światło od regulatorów.Pershing Square SPARC Holdings nie tylko zainwestowałaby w prywatną spółkę z zamiarem wprowadzenia jej na giełdę, ale również przyjrzałby się spółom należącym do private equity i tzw. dojrzałym jednorożcom.

Różnica między Pershing Square Tontine Holdings (SPAC) a SPARC jest taka, że ten pierwszy zbiera pieniądze od inwestorów, a następnie szuka firmy do przejęcia, podczas gdy drugi zbiera pieniądze po tym, gdy cel został już zidentyfikowany.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
Bill Ackman rzekomo zdradził w rozmowie z WSJ, iż nie ma pojęcia, czy X będzie zainteresowany ofertą, ani czy transakcja będzie wykonalna. Dodał obok, iż prywatnie posiada on duży szacunek do Elona Muska i tego, co ten robi z dawnym Twitterem.

Warto przypomnieć, że dyrektor generalny Tesli nabył znany serwis przeznaczony do mikroblogowania blisko rok temu za kwotę 44 miliardów dolarów. Następnie uczynił go spółką prywatną z zastrzeżeniem, iż może ponownie zrobić z niej spółkę publiczną w przyszłości. Od tamtego czasu Elon Musk wprowadził wiele zmian na dawnym Twitterze, w tym zmienił jego logo na X.

Autor poleca również:Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Zajmuje się rynkiem kryptowalut (bitcoin, ethereum etc.). Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.