Naga MarketskoncertTicketmaster, gigant rynku sprzedaży biletów na koncerty, nawiązał współpracę z firmą blockchainową. Nowa współpraca ma doprowadzić do powstania przejrzystego systemu handlu biletami. Dowiadujemy się tego z informacji prasowej z 18 października.


Ticketmaster, oddział największego na świecie koncernu koncertowego, Live Nation, planuje wykorzystać technologię sieci bloków, aby zapewnić większą przejrzystość i lepszą dystrybucję biletów.

Na problemy blockchain

Dodatkowo, firma ma nadzieję, że będzie w stanie chronić klientów przed oszustwami związanymi z fałszowaniem biletów na imprezy.

Firma Upgraded, z którą Ticketmaster podpisał umowę, ma zbudować system, który umożliwi gigantowi digitalizację tradycyjnych biletów. Poza tym blockchain ma zabezpieczyć ich autentyczność za pomocą zaszyfrowanych kodów kreskowych.

Sandy Khaund, założycielka i CEO Upgraded, przyznaje, że ​​Ticketmaster to “idealna platforma” do promowania blockchaina w oczach “milionów fanów”.

Problemy Ticketmaster

Goliat na rynku koncertowym wraz z blockchainem wdraża i inne technologie. Wkrótce jego system będzie korzystał m.in. z narzędzia identyfikacji twarzy, Blink Identity.

To, co obserwujemy nie stanowi przypadkowych kroków. Niedawno firma spotkała się z szeroką krytyką fanów, a nawet została pozwana do sądu. O co chodziło? O rzekome “nieuczciwe praktyki biznesowe”. Ponoć mimo swojej silnej pozycji rynku, przedsiębiorstwo akceptowało masową odsprzedaż biletów, co jest niezgodne z jego polityką.

Ponoć przymykano oko na proceder zakładania fałszywych kont, których funkcjonowanie pomagało omijać limity handlu biletami. Oszuści prowadzili potem masową ich sprzedaż na rynku wtórnym. Ticketmaster sam twierdził, że 60 procent “najgorętszych biletów” jest kupowanych przez boty.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Ticketmaster jest częścią Live Nation, czyli największej na świecie agencji koncertowej. Współpracuję z nią większość topowych artystów, od muzyki pop po heavy metal.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here