Naga MarketsO godzinie 11:00 Eurostat opublikował jedyną istotną dziś publikację makroekonomiczną ze Strefy Euro. Dotyczyła bilansu handlowego w strefie euro.


Analitycy spodziewali się spadku w lipcu do +21,4 mld EUR po +26,6 mld EUR notowanych w czerwcu. Ostateczny rezultat na poziomie +23,2 mld EUR okazał się nieco lepszy od prognoz.

Pierwszy szacunek eksportu towarów w Strefie Euro (EA19) oznacza wzrost o 6,1% w porównaniu do lipca 2016 r. Wartość importu wzrosła o 8,2% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego co sprawia, że w lipcu odnotowano nadwyżkę w wysokości 24,8 mld EUR.

Handel wewnątrz Strefy Euro wzrósł w lipcu o 5,6% w stosunku do lipca 2016 r.

Pełna treść raportu opublikowanego przez eurostat dostępna jest tutaj.

Źródło: Eurostat

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Eurostat płace w strefie euro (EA19) wzrosły w drugim kwartale o 1,9% a w całej Unii Europejskiej (EU28) o 2%.

Źródło: Eurostat

Najszybciej wynagrodzenie wzrastało w Czechach i Belgii a najwolniej w Grecji. Polska znajduje się na 4 miejscu od końca tego zestawienia.

Źródło: Eurostat

Jednocześnie koszty pracy wzrosły w drugim kwartale 2017 r. o 1,8% w strefie euro (EA19) i o 2,2% w całej Unii Europejskiej (UE28).

Źródło: Eurostat

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że powyższa publikacja wpłynęła na aprecjację europejskiej waluty w efekcie czego rynek pokonał lokalny opór. Jeże tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania kolejnego technicznego oporu w okolicy poziomu 1.1990.

EURUSD M30


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułXTB zaprasza do Gdańska na konferencję kryptowalutową – już 16 września!
Następny artykułOd inwestora do scalpera – NZDJPY wybija istotny opór
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here