TMS


O godzinie 11:00 poznaliśmy ostatnią istotną publikację makroekonomiczną przed rozpoczęciem festiwalu danych amerykańskich (start 14:30). Dotyczyła bilansu handlowego w strefie euro.


Analitycy spodziewali się wzrostu w maju do +20,3 mld EUR po +19,6 mld EUR notowanych w kwietniu. Ostateczny rezultat na poziomie +19,7 mld EUR okazał się nieznacznie lepszy od poprzedniego jednak zdecydowanie gorszy od zakładanego.

Pełna treść raportu opublikowanego przez eurostat dostępna jest tutaj.

Źródło: eurostat

Jak reaguje EURUSD?

Mimo mieszanego odczytu, w pierwszej chwili po publikacji obserwowaliśmy niewielką aprecjację europejskiej waluty. Tuz przed publikacją para walutowa EURUSD dotarła w okolice linii tendencji wzrostowej, gdzie na skutek pojawienia się w/w publikacji pojawiła się reakcja popytowa. Trwałe odrzucenie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów.

EURUSD M5


Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykuł„Wilki z Wall Street” zarobiły $14 milionów na emerytach
Następny artykułPożyczka online vs pożyczka tradycyjna
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here