Naga MarketsO godzinie 11:00 poznaliśmy ostatnią istotną publikację makroekonomiczną przed rozpoczęciem festiwalu danych amerykańskich (start 14:30). Dotyczyła bilansu handlowego w strefie euro.


Analitycy spodziewali się wzrostu w maju do +20,3 mld EUR po +19,6 mld EUR notowanych w kwietniu. Ostateczny rezultat na poziomie +19,7 mld EUR okazał się nieznacznie lepszy od poprzedniego jednak zdecydowanie gorszy od zakładanego.

Pełna treść raportu opublikowanego przez eurostat dostępna jest tutaj.

Źródło: eurostat

Jak reaguje EURUSD?

Mimo mieszanego odczytu, w pierwszej chwili po publikacji obserwowaliśmy niewielką aprecjację europejskiej waluty. Tuz przed publikacją para walutowa EURUSD dotarła w okolice linii tendencji wzrostowej, gdzie na skutek pojawienia się w/w publikacji pojawiła się reakcja popytowa. Trwałe odrzucenie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów.

EURUSD M5


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł„Wilki z Wall Street” zarobiły $14 milionów na emerytach
Następny artykułPożyczka online vs pożyczka tradycyjna
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here