Naga MarketsTeoretycznie nowa umowa rozwodowa została wynegocjowana, ale praktycznie może jej wcale nie być. W sobotę Izba Gmin będzie nad nią głosować i na razie arytmetyka nie jest korzystna dla premiera Johnsona. Przeciw jest cała opozycja, a także politycy północnoirlandzkiej DUP, co sprawia, że może on liczyć na to, że w kontr-obozie nie uda się utrzymać dyscypliny partyjnej. To jednak za mało i funt po mocnym wyskoku w górę, zaliczył równie silną korektę w dół. Dla GBPUSD rozpiętość dzisiejszych wahań to 1,2988 (maksimum) i 1,2749 (minimum).

Wykres dzienny GBPUSD
Wykres dzienny GBPUSD

Dzisiaj równie ważnym wątkiem są dane z USA. Po wczorajszym słabym odczycie danych nt. dynamiki sprzedaży detalicznej, dzisiaj pojawiło się kolejne rozczarowanie – produkcja przemysłowa spadła we wrześniu o 0,4 proc. m/m, wobec szacowanej zniżki o 0,1 proc. m/m i po wzroście o 0,8 proc. m/m w sierpniu. To zwiększa szanse na cięcie stóp przez FED w końcu października. Co na to dolar?

Po ruchu z rana (przecena była napędzana spadkiem globalnego ryzyka po wypowiedziach chińskiego ministra ds. handlu, oraz pierwszych informacjach ws. Brexitu) widać pewne zawahanie. Inwestorzy analizują, czy w krótkim terminie skupić się na wątku związanym z działaniami FED, czy też może przekonać się jak kluczowe tematy potoczą się dalej. To wątek chiński (zobaczymy jaka będzie reakcja na dzisiejszą uchwałę Senatu USA ws. Hong-Kongu), brexitowy (głosowanie w sobotę, więc funt pozostanie pod presją), oraz europejski (teoretycznie szanse na negocjacje z USA są i może ostatecznie cła nie będą dotkliwe, ale pytanie jak Trump zareaguje na informacje, że niemiecki rząd dopuścił chiński koncern Huawei do budowy sieci 5G).

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here