Naga MarketsOsiem dni – dokładnie tyle wystarczyło Rafałowi Zaorskiemu, by z powodzeniem zrealizować zakładany cel i zebrać niemal 2 miliony dolarów na finansowanie projektu BigShortBets. Tuż po zakończeniu zbiórki kontrakt $BSB został zamknięty, a środki zgromadzone na portfelu wytransferowane. O całej idei i dalszych planach rozwojowych tego projektu z najpopularniejszym polskim spekulantem rozmawiał na antenie Comparic24.tv Marcin Wenus.

  • Rafał Zaorski zdradził, że do stworzenia BigShortBets zainspirował go artykuł na łamach Comparic.pl
  • Przedsprzedaż kontraktu $BSB zakończyła się po ośmiu dniach i zebraniu łącznej kwoty 2 mln dol.
  • W kolejnej fazie rozpoczynają się prace nad przygotowaniem wersji 0.1 $BSB

Te artykuły również Cię zainteresują
Comparic.pl przyczynił się do powstania BigShortBest

Podczas trwającej ponad 50 minut rozmowy Rafał Zaorski zdradził, że do realizacji projektu BigShortBest zachęcił go jeden z artykułów zamieszczonych na łamach portalu Comparic.pl, w którym informowaliśmy, że Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) piastujący funkcję nadzorcy rynków finansowych w krajach unijnych, przestrzega lokalnych inwestorów, by Ci nie angażowali się w skoordynowane akcje mające na celu próby manipulowania kursami akcji.

ESMA chce bowiem w ten sposób uniknąć podobnych działań, o których zrobiło się głośno w przypadku shortsqeeza na akcjach spółki GameStop organizowanego przez spekulantów z grupy WallStreetBets.

Może Cię zainteresować: ESMA nie chce powtórki z GameStop i WallStreetBets.
Ostrzega inwestorów detalicznych

– Uważam, że regulatorzy w świecie informacji, bo żyjemy w świecie informacji chcą wielki rozlew tamy zatkać wacikiem. Nie da się tego zrobić. Uważam, że oni żyją w fikcji. Albo uświadomimy sobie, że nie jesteśmy w stanie zatrzymać tego potoku informacji i zaakceptujemy, że tak świat wygląda, albo to będzie totalna fikcja – wskazał w rozmowie z Marcinem Wenusem pomysłodawca BigShortBets

BSB przywróci spekulantom ich naturalne prawa 

Zdaniem Zaorskiego naturalnym prawem każdego z nas powinno być wyrażanie opinii, konsultowanie się, a nawet organizowanie wspólnych akcji przez inwestorów indywidualnych. Nie godzi się bowiem na to, by z jednej strony zarządzający funduszami mogli decydować w imieniu grupy swoich klientów, a z drugiej strony drobni spekulanci nie mogli jednoczyć się, by w ramach indywidualnych rachunków realizować grupowe cele inwestycyjne.

To właśnie z tego powodu powstaje projekt BigShortBest, który ma umożliwić ludziom podejmowanie skoordynowanych akcji.

– Grube ryby, czyli Wall Street mają nad nami przewagę, bo są w stanie decydować za iluś inwestorów jednomyślnie, czyli jeden zarządzający funduszem, który pod sobą ma 10 000 ludzi, którzy wpłacili mu pieniądze. Tego nie mogą robić ludzie w skoordynowany sposób sami – tłumaczy.

Zdradził on także, że samo narzędzie ma dawać dostęp do informacji i bycia w centrum istotnych wydarzeń. W celu weryfikowania rzetelności informacji udzielanych przez poszczególnych użytkowników tego narzędzia, inni użytkownicy będą ich oceniać podbijając tym samym ranking takich osób. Ponadto, każdy samemu będzie mógł publikować własne materiały i na nich zarabiać.

Nie zabrakło również wzmianki na temat samego coina BSB.

– Token jest deflacyjny, będzie się spalał przy każdym użyciu. A jednocześnie jako spekulant próbuję zrobić taką konstrukcję tego tokenu, żeby miał odciętą podaż. A odcinamy podaż powodując, że narzędzie będzie bardzo użytkowe i też przez rozumienie modelu deflacynegy. Głównym game changerem i rzeczą, dzięki której to rozwiązanie zadziała jest zbudowanie społeczności, która będzie korzystała – wyznał Zaorski.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: nasdaq | bml akcje | kurs cd projekt | bitcoin system | cena akcji pgnig dzisiaj |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs funta czeka spadek w tym roku, a dolar zyska na sile, twierdzi JP Morgan
Następny artykuł11 spółek odnotowało rekord notowań w piątek. Akcje spółki Lotos zyskały ponad 6%!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here