Naga MarketsBig Cheese Studio: od dziś ruszają zapisy na akcje Od dziś trwają zapisy na akcje oferowane w ramach pierwszej publicznej oferty Big Cheese Studio. Cena emisyjna w ofercie publicznej spółki została ustalona na 35 zł za jedną akcję. Oferta obejmuje łącznie 797264 akcji, z czego 135 000 to nowo emitowane walory serii B. Pozostała część to akcje istniejące serii A. Dla inwestorów indywidualnych zarezerwowano 239 179 akcji. Według ustalonych parametrów, wartość oferty wyniesie 27,9 mln zł. Z emisji nowych akcji Big Cheese Studio zamierza pozyskać 4,7 mln zł, które przeznaczy na produkcję trzech projektów.

Big Cheese Studio rusza z zapisami na akcje

Big Cheese Studio zakończyła budowanie Księgi Popytu. W ramach prowadzonej oferty publicznej Spółka zaoferuje w transzy dużych inwestorów (TDI) 558 085 sztuk, a w transzy małych inwestorów (TMI) 239 179 sztuk Akcji Oferowanych.Zapisy na akcje od dziś można składać w Domu Maklerskim BOŚ SA (Koordynator Oferty) oraz u uczestników konsorcjum dystrybucyjnego tj. mBank SA, Dom Maklerski BDM SA oraz IPOPEMA Securities SA.– W zakończonym procesie budowy Księgi Popytu prowadzonym przez Biuro MaklerskieBOŚ SA inwestorzy wyrazili zainteresowanie naszą ofertą. Odbyliśmy w trakcie roadshow wiele ciekawych wirtualnych spotkań i wnioskuję, że obrany przez nas  kierunek rozwoju i planów inwestycyjnych na najbliższe lata został pozytywnie odebrany. Pozyskanie 4,7 mln zł pozwoli nam na realizację założeń przedstawionych w prospekcie. Środki przeznaczymy na produkcję trzech autorskich gier, których wydanie planujemy do końca 2023 roku – mówi Łukasz Dębski, prezes zarządu Big Cheese Studio.

Big Cheese Studio ma w planach rozpoczęcie prac nad grami: B17 Squadron, Pizza Empire, a także dodatkowym tytułem, którego szczegółów na tym etapie nie zdradza.

– Naszym celem jest produkowanie i wydawanie gier o najwyższej jakości.Zakładamy zwiększenie liczby premier własnych oraz rozwój segmentu wydawniczego. Obecnie pracujemy nad trzema autorskimi produkcjami. Jesteśmy gotowi do wejścia na kolejny poziom skalowania naszej działalności – dodaje prezes zarządu Big Cheese Studio.

Flagowym tytułem studia jest Cooking Simulator, który zajmuje pierwsze miejsce w zestawieniu najlepszych gier o gotowaniu na świecie. Tytuł zadebiutował na PC w połowie 2019 roku. W 2020 roku produkcja została udostępniona w wersjach konsolowych, na Nintendo Switch i Xbox One, a w kolejnym roku na PlayStation 4 i VR. Produkt jest regularnie rozwijany poprzez udostępnianie płatnych i bezpłatnych dodatków, co przekłada się na wzrost wyników finansowych spółki w kolejnych okresach. W pierwszym półroczu 2021 r.Big Cheese Studio  wypracowała ponad 5,5 mln zysku netto. notując dynamikę ponad 87 proc. r/r.

Cooking Simulator, to evergreen, czyli gra o długim cyklu życia oraz wysokim potencjale sprzedażowym. Połączyliśmy w niej ważne dla graczy elementy – tworzenie, rywalizację i zabawę. Do tej pory zostało wydanych 9 dodatków tematycznych, m.in. Oktoberfest, Halloween, Modern Kitchen, czy SUPERHOT oraz 3 płatne – Cooking with Food Network, Cakes and Cookies oraz Pizza– mówi Łukasz Dębski.

W czwartym kwartale 2021 Spółka chce wydać czwarty DLC, pod nazwą Cooking Simulator Shelter.

Harmonogram zapisów
Harmonogram zapisów

Niezwłocznie po zakończeniu Oferty spółka planuje debiut na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.Rolę firmy inwestycyjnej w procesie IPO pełni Dom Maklerski BOŚ SA. Proces upublicznienia spółki wspiera kancelaria prawna SSW Pragmatic Solutions Spaczyński, Szczepaniak Sp.k.

Zapisy w transzy małych inwestorów potrwają do 8 listopada.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mwig40 notowania | pgn akcje | akcje mercator | kurs złotówki | akcje benefit | dolary kurs | lotos notowania |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here