Naga MarketsRaport Commitments of Traders (COT) jest publikowany w zmiennych formach od 1924 roku. Zestawia dzienne raporty z otwartych pozycji na każdym instrumencie na którym 20 lub więcej inwestorów posiada pozycję przynajmniej równą co do wielkości ustalonej przez CFTC. Codzienne raporty są przesyłane do CFTC przez wszystkich liczących się uczestników rynku. Zgodnie z najnowszą analizą ekspertów z banku inwestycyjnego ANZ, zredukowano pozycje długie na dolarze, jednocześnie zwiększono pozycje krótkie na euro.


Zobacz również: Goldman: Strach inwestorów umocni akcje o 50%

Te artykuły również Cię zainteresują
Ryzyko spowolnienia globalnego wzrostu zwiększa apetyt na jena japońskiego

Jak poinformowali analitycy z ANZ, sprzedaż dolara była silnie widoczna w stosunku do innych głównych walut koszyka G10 z wyjątkiem jena japońskiego. Raport wskazuje jednak, że menadżerowie zarządzający dużymi aktywami byli bardziej przychylni dolarowi.

Najświeższe dane CFTC zostały opublikowane przed spotkaniem EBC, na którym przedstawiono nowe środki stymulacyjne i obniżono prognozy wzrostu dla strefy euro. Prawdopodobnie zobaczymy wzrost pozycji krótkich netto na euro przy następnym zestawie danych CFTC – zauważają analitycy.

W ich ocenie rosnące obawy o globalny wzrost powinny spowodować wzrost popytu na bezpieczną przystań, którą niewątpliwie jest jen japoński.

Tak zwane waluty towarowe (AUD oraz NZD) wykazały lekki wzrost pozycji długich. Lecz słabsze od oczekiwań dane o PKB w Australii i rosnące oczekiwania co do obniżki stóp w RBA mogą przynieść spadek w pozycjach netto w następnym tygodniu.

UBS: Nie oczekuj, że EUR/USD pokona poziom 1.10

Zespół analityczny Union Bank of Switzerland komentuje niedawne ruchy na najpopularniejszej parze walutowej EUR/USD, które były związane z EBC. Ostrzegają, aby uważać z graniem pozycji krótkich, gdyż w ich ocenie odwrócenie trendu spadkowego nastąpi powyżej poziomu 1.10.

– Co więcej, jesteśmy pozytywnie nastawieni do euro, tym bardziej jeśli stan gospodarki strefy euro zacznie się poprawiać po obecnej słabości oraz gdy zmaterializuje się ryzyko poważniejszego spowolnienia. Trzeba pamiętać, że FED ma możliwość obniżenia stóp procentowych, a EBC ma ograniczoną ilość amunicji. Prognozujemy kurs EUR/USD na poziomie 1,15 w ciągu sześciu miesięcy i 1,20 w ciągu 12 miesięcy – napisano w raporcie.

Zobacz również: Goldman Sachs: Pozycja krótka na kursie dolara do jena (USD/JPY)

Bieżący raport COT, dalszy kurs EUR/USD – komentują duże bankiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here