Choć ostatnia sesja w tym tygodniu i zarazem ostatni piątek lutego nie przyniosła żadnych rozstrzygnięć na parach walutowych związanych z polskim złotym, to jednak notowania znajdują się w dość ciekawych miejscach. Do tej pory od początku lutego główne waluty systematycznie umacniały się w stosunku do polskiego złotego. Sprawdź jak kształtują się kursy walut w piątkowe popołudnie 22 lutego 2019 roku.


Kurs euro (EUR/PLN) wzrósł do górnego ograniczenia konsolidacji

Kurs euro w stosunku do polskiego złotego w tym tygodniu pozostawał w wąskiej konsolidacji tuż pod istotną strefą oporu 4.34 – 4.35. Po zeszłotygodniowych silnych wzrostach kupujący najprawdopodobniej zrealizowali część zysków oczekując na dalszy los wydarzeń. Z kolei dolne ograniczenie konsolidacji znajduje się w strefie 4.2470 – 4.2580. Dopóki cena znajduje się w zakresie konsolidacji, dopóty brak przewagi zarówno kupujących jak i sprzedających. Choć sentyment w lutym pozostaje pro-wzrostowy to kluczowe będzie pokonanie ww. strefy oporu.

Bieżące kursy walut – euro, dolar, funt i frank – 22 lutego 2019 r.

Dolar (USD/PLN) w korekcie po ustanowieniu szczytu w zeszłym tygodniu

Tydzień temu kurs pary USD/PLN dotarł do zeszłorocznego maksimum 3.8390, a kupujący zdołali przebić ten poziom docierając do 3.8598. Jednak brak impetu doprowadził do korekty, a obecnie cena oscyluje w okolicach 3.8230. Niewątpliwie kupujący dominują na tym instrumencie, a kurs dolara powinien kontynuować ruch wzrostowy. W przypadku głębszej korekty istotnym poziomem wsparcia będzie psychologiczny poziom 3.80, a nieco niżej znajduje się główna strefa wsparcia 3.7070 – 3.7285.

Bieżące kursy walut – euro, dolar, funt i frank – 22 lutego 2019 r.

Kurs funta (GBP/PLN) najwyżej od maja 2017 roku

Notowania pary GBP/PLN wzrosły od początku roku z poziomu 4.74 docierając w tym tygodniu do psychologicznego poziomu 5.00. Tym samym kupujący zdołali ustanowić nowy szczyt, a po raz ostatni kurs funta znajdował się na tym poziomie w połowie maja 2017 roku. Ostre nachylenie linii trendowej wskazuje na dużą presję kupujących. Najbliższym wsparciem jest poziom 4.95 będący zarazem poziomem wymienności. Natomiast głównym wsparciem pozostaje strefa tegorocznych minimów 4.72 – 4.76.

Bieżące kursy walut – euro, dolar, funt i frank – 22 lutego 2019 r.

Frank szwajcarski (CHF/PLN) zyskuje na wartości

Kurs CHF/PLN podobnie jak kurs ww. par walutowych wzrósł w tym tygodniu w stosunku do polskiego złotego, choć w przypadku euro i franka wzrost ten był znikomy. Cena w piątkowe popołudnie oscyluje w okolicach 3.8230. Najbliższym poziomem oporu jest 3.8440, którego przebicie otwarłoby drogę do dwuletniego szczytu 3.8620. Z drugiej strony trend wzrostowy będzie broniony na kursie franka przez ważną strefę wsparcia 3.73 – 3.74.

Bieżące kursy walut – euro, dolar, funt i frank – 22 lutego 2019 r.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here