Naga MarketseurgbpMikael Olai Milhøj, starszy analityk w Danske Banku zwraca uwagę, że na notowaniach EUR/GBP niewiele się zmieniło, ponieważ Theresa May uzyskała wczoraj wotum zaufania w Izbie Gmin, zdobywając 325 głosów. Brak rozstrzygnięcia ws. Brexitu powoduje, iż kurs pary EUR/GBP pozostaje w konsolidacji. Z kolei analityk Commerzbanku wskazuje cel dla dalszych spadków.


Wszystkie scenariusze Brexitu nadal w grze

W tym momencie nie jest pewne, jak będzie przebiegał dalszy przebieg Brexitu. Premier odbędzie rozmowy ze wszystkimi liderami partii i przedstawi rządowy plan Brexitu w poniedziałek – napisał Milhøj.

W jego ocenie wszystkie opcje dotyczące Brexitu są nadal w grze, w tym drugie referendum i hard Brexit, czyli wyjście bez uzyskania umowy handlowej. Ekspert spodziewa się, że para EUR/GBP pozostanie w przedziale 0.88-0.9060 do czasu, aż rynek nie pozna nowych faktów.

Bieżąca analiza pary EUR/GBP – prognozy dużych banków

Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO. Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

Kluczowy opór na poziomie 0.9000

Karen Jones, analityk w Commerzbanku wyjaśnia, że dopóki para EUR/GBP znajduje się poniżej poziomu 0.9000, dopóty dominuje presja sprzedających. Jones zauważa, że podczas wczorajszej sesji sprzedający zdołali przebić średnią kroczącą MA200, co powinno prowadzić do dalszej wyprzedaży na tym instrumencie.

Oczekujemy spadku do poziomu 0.8655, czyli do dołka z listopada 2018 r. – napisała ekspert z Commerzbanku.

Zobacz również: USA, Chiny i strefa euro zwolnią w 2019 r. – projekcje dużych banków

Bieżąca analiza pary EUR/GBP – prognozy dużych bankówtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here