Naga MarketsDolar kontynuuje swoją słabość w czwartek. Euro i funt znajdują się pod rosnącą presją wynikającą z prawdopodobieństwa wystąpienia hard Brexitu. Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Francja gotowa zagrozić vetem w związku z trwającymi negocjacjami z Wielką Brytanią
  • Demokraci wezwali do rozmów nt. ponadpartyjnego planu wydatków w wysokości 900 mld USD
  • Słabnie sentyment wokół chińskich aktywów. Rynek obawia się, że Joe Biden może nie być chętny do szybkiego znoszenia stawek celnych

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs EUR/USD przebił rejon 1,21. Bierność ECB przy coraz droższym euro

EURUSD pozostaje ponad poziomem 1,21 przy bierności ze strony przedstawicieli Europejskiego Banku Centralnego. Co ciekawe całkiem dobrze radzi sobie funt, który odrobił wczoraj wieczorem część strat.

Tymczasem sytuacja wokół umowy handlowej regulującej relacje po Brexicie jest coraz bardziej napięta, według doniesień Francja miała zagrozić vetem w sytuacji, kiedy unijny negocjator Michel Barnier zgodziłby się na postulaty Brytyjczyków, aby próbować jakoś ratować sytuację i znaleźć kompromis. Być może rynek za pozytyw uznaje sam fakt, że takowe działania dalej są prowadzone – oświadczył ekspert BOŚ.

W nocy pojawiły się kolejne świetne odczyty PMI z Chin – liczony przez Caixin indeks dla usług odnotował w listopadzie rekordowy poziom 57,8 pkt. wobec 56,8 pkt. miesiąc wcześniej. Sentyment wokół chińskich aktywów od kilku dni jest jednak słabszy – rynek jest rozczarowany doniesieniami, że administracja Joe Bidena nie będzie chętna do szybkiego znoszenia stawek celnych nałożonych przez Trumpa.

Jednocześnie Izba Reprezentantów zdominowana przez Demokratów przyjęła wczoraj ustawę według której chińskie spółki, które nie będą stosować się do amerykańskich regulacji, zostaną usunięte z giełdy – dodał.

W temacie tzw. czwartego pakietu fiskalnego w USA Demokraci odrzucili wczoraj możliwość zaaprobowania tzw. mini-pakietu wartości 500 mld USD od dawna przygotowanego przez Republikanów w Senacie i wezwali do rozmów nt. ponadpartyjnego planu wydatków w wysokości 900 mld USD. Przepychanki mogą znów wydłużyć proces akceptacji tych ważnych dla gospodarki ustaw.

Kurs EUR/USD przebił rejon 1,21, a członkowie Europejskiego Banku Centralnego milczą. To pozwala domniemywać, że być może wątek nazbyt silnego euro znajdzie się w komunikacie po posiedzeniu, jakie jest zaplanowane za tydzień, 10 grudnia. Taka forma werbalnej interwencji byłaby wyraźniejsza, niż wypowiedzi wybranych przedstawicieli EBC w mediach. Niemniej to hipoteza, co sprawia, że rynek może dalej ciągnąć EURUSD w górę, co jest bardziej wypadkową słabego dolara i trybu risk-on na rynkach, a nie jakichś szczególnie dobrych fundamentów dla euro – podsumował.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here