Naga MarketsBiedronka rośnie dzięki pandemii. Dyskont w I kw. sprzedał towary o wartości 15 mld złPortugalska spółka Jeronimo Martins opublikowała raport finansowy za pierwszy kwartał 2020 r. W pierwszych trzech miesiącach Biedronka sprzedała towary o wartości 3,3 mld euro, co przy obecnym kursie stanowi ok. 15 mld zł. Dane wyglądałyby znacznie lepiej, gdyż do połowy marca utrzymywał się dwucyfrowy wzrost. Jednak obostrzenia rządu związane z pandemia COVID-19 zdecydowały o spadkach w końcówce pierwszego kwartału.

  • Wzrost sprzedaży porównywalnej (obejmującej te same sklepy co w 2019 r.) wyniósł 11,1%. 
  • W pierwszym kwartale 2020 r. Biedronka otworzyła 11 nowych sklepów, zamknęła 3 placówki. 
  • Końcówka marca to spadki sprzedaży – klienci zrobili wcześniej spore zapasy spożywcze.

Zobacz również: WIG-GAMES vs WIG-LEKI. Branżowe porównania indeksów w tle koronawirusa

Sieć sklepów Biedronka z wynikami za pierwszy kwartał 2020 r.

We wtorek wieczorem portugalska spółka Jeronimo Martins opublikowała raport finansowy za pierwszy kwartał 2020 r. Sprzedaż sieci wielkopowierzchniowych sklepów spożywczych wyniosła w polskich złotówkach ok 15 mln. Analizując jedynie sprzedaż “like for like”, czyli biorąc pod uwagę te same punkty co w ubiegłym roku, wzrost sprzedaży wyniósł ok 11%.

CMC
Panikujesz? Wykorzystaj sytuację na wzrost/spadek. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

W marcu sprzedaż była bardzo zróżnicowana. Spółka podała w komunikacie informację, że pierwsza połowa marca to gwałtowny wzrost sprzedaży – ludzie w obawie przed pandemią koronawirusa masowo udali się do sklepów i zaczęli magazynować w domach produkty podstawowe z długą datą przydatności do spożycia. Z kolei druga połowa marca nie była tak udana dla spółki. Sprzedaż zdecydowanie spadła. Rząd wprowadził ograniczenia dotyczące liczby osób przebywających jednocześnie w sklepie, a także skrócono godziny otwarcia.

Na koniec marca w skład sieci wchodziło 3010 sklepów. W pierwszym kwartale Spółka otworzyła 11 nowych dyskontów, a 3 z istniejących zostały zamknięte.

Zobacz również: CD Projekt z perspektywą 400 zł. Gdzie zmierzają akcje największej spółki na GPW?

Niezły początek drugiego kwartału 2020 r.

Spółka podała także informacje o szacunkowe sprzedaży w kwietniu, miesiącu kiedy wprowadzone zostały drastyczne ograniczenia co do ilości osób w sklepie. Warto przypomnieć, że zgodnie z rozporządzeniem Rządu, na jedną otwartą kasę mogło przypadać nie więcej niż 3 klientów w sklepie (1-19 kwietnia). Pod dyskontami ustawiały się gigantyczne kolejki.

Mimo powyższych ograniczeń, w analizowanym okresie sprzedaż w sklepach rosła. Biedronka zanotowała wzrost o 6,5% w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Tempo wzrostów było zatem nieco wolniejsze niż na początku roku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here