Naga MarketsMoneta euro na tle jednego dolaraKurs EUR/USD osunął się w ostatnim czasie o 2,40 proc. osiągając w ten sposób najniższy poziom od początku grudnia 2020 r. Spadki te zatrzymały się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 1.2070 USD, gdzie już wczoraj pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. Analitycy MUFG prognozują, że dominującym czynnikiem determinującym tendencje na notowaniach najpopularniejszej pary walutowej będzie polityka monetarna amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed).

Kluczowe znaczenie dla wiarygodności Rezerwy Federalnej 

Analitycy Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG), jednej z największych grup finansowo-bankowych na świecie spodziewają się utrzymujące się akomodacyjne podejście do prowadzenia polityki pieniężnej przez Rezerwę Federalną utrzyma presję na dolara amerykańskiego, przy wsparciu kursu wymiany euro do dolara w okolicach 1,20 USD. W związku z powyższym nie spodziewają się oni powstania głębszej korekty spadkowej na notowaniach EUR/USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według MUFG, polityka pieniężna Stanów Zjednoczonych będzie w tym roku kluczowym elementem o szczególnie silnym znaczeniu.

– Kolejne 12-18 miesięcy to być może jeden z najważniejszych okresów w historii Rezerwy Federalnej, w którym nie ma miejsca na błędy w komunikacji, biorąc pod uwagę konsekwencje, jakie prawdopodobnie miałyby one dla oczekiwań inflacyjnych i osiągnięcia przez Fed jego celów – wskazali eksperci.

Ich zdaniem, bardzo ekspansywna polityka Fed będzie osłabiać amerykańską walutę, lecz oś gospodarcza Biden – Yellen – Powell prawdopodobnie będzie znacznie bardziej sprzyjać stabilności rynku finansowego.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNa Wall Street znów 2007 r.? Smart money uciekają z rynku tak samo jak podczas ostatniego kryzysu
Następny artykułAż 23 spółki odnotowały rekord notowań we wtorek. Akcje Zastal zyskały blisko 20%!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here