Naga MarketsJuż 3 listopada br. odbędą się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Ubiegający się o reelekcję Donald Trump zmierzy się w nich z kandydatem Demokratów Joe Bidenem. Wydarzenie to jest niezwykle istotne nie tylko z perspektywy przyszłości USA, lecz również rynków finansowych. Wybór amerykańskiej głowy państwa może bowiem przyczynić się do wzrostów bądź spadków na światowych rynkach finansowych, jak miało to miejsce chociażby podczas poprzednich wyborów, w których Trump wygrał z Hillary Clinton.

  • 3 listopada Amerykanie wybiorą Prezydenta
  • Zdaniem strategów giełdowych Joe Biden wygra z Donaldem Trumpem

Joe Biden zostanie 46. Prezydentem USA

Zdecydowana większość strategów giełdowych ankietowanych przez CNBC spodziewa się, że kandydat Demokratów Joe Biden wygra wyścig prezydencki w USA. Są oni jednak znacząco podzieleni co do tego, co oznaczałyby te wybory dla rynku akcji.

14 z 20 strategów ankietowanych przez CNBC spodziewa się, że w listopadowych wyborach prezydenckich Amerykanie wybiorą nowego prezydenta, 6 z nich zakłada, że Trumpowi uda się uzyskać reelekcję, przy czym zaledwie trzech z 20 uczestników sondażu spodziewa się wyraźnego, bezspornego zwycięstwa Trumpa.

Połowa z 20 strategów spodziewa się, że S&P 500 spadnie w pierwszym miesiącu po wyborach o 5 proc. Tu na uwagę zasługuje jednak fakt, iż nie wszyscy z nich spodziewają się wygranej Bidena. Pięciu z dwudziestu spodziewa się wzrostów, czterech przewiduje stabilizację, a jeden odmówił odpowiedzi.

Niektórzy przypisywali negatywną reakcję rynku proponowanej przez Bidena polityce podatkowej. Inni uważają, że kompleksowa odpowiedź na kryzys zdrowotny i proponowane inwestycje w zieloną energię i infrastrukturę mogą zrównoważyć negatywne nastroje inwestorów.

Strategowie uważają także, że choć prezydentura Donalda Trumpa była bez wątpienia dobrym okresem dla rynków finansowych, to potencjał do dalszych wzrostów jest już dość ograniczony. Ich zdaniem dużym ryzykiem dla rynków pozostaje ich wysoka wycena.

Spoglądając na notowania S&P 500 zauważymy, że początek nowego tygodnia przyniósł ze sobą zauważalną aprecjację na amerykańskiego indeksu. Wskutek wczorajszych wzrostów rynek ten pokonał techniczny opór i znalazł się na najwyższym poziomie w historii.

S&P 500 Daily

Zdaniem ośmiu strategów, notowania S&P500 zakończą rok 2020 w przedziale między 3400-3600 punktów. Pięciu kolejnych spodziewa się, że będzie to 3000-3200 pkt, co oznaczałoby spadek około 7-13 proc. w stosunku do obecnych poziomów. Trzech strategów wskazało, że S&P 500 zakończy rok powyżej 3600, a dwóch kolejnych oczekuje spadku poniżej 3000 pkt.

Autor poleca również:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułR22 wypłaci zaliczkę na dywidendę
Następny artykułCena złota pod delikatną presją podaży
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here