Naga MarketsKurs dolara nieznacznie zyskuje do euro, gdy Joe Biden proponuje pakiet pomocowy  warty 1,9 bln USD.
Joe Biden

Kurs dolara wobec euro zyskał wczoraj nieznacznie, ale na parze walutowej EUR/USD nadal nie zostało pokonane ważne wsparcie. Tymczasem, prezydent elekt Joe Biden zwróci się do Kongresu o 1,9 biliona dolarów na sfinansowanie natychmiastowej pomocy dla ogarniętej pandemią gospodarki USA.

  • Prezydent elekt szuka poparcia dla planu pomocy gospodarce wartego 1,9 bln USD 
  • Biden zapowiedział także, że przedstawi drugi, szerszy plan w przyszłym miesiącu
  • Dolar zyskuje do euro, para walutowa EUR/USD wyznaczyła nowy dołek

Pakiet stymulacyjny Bidena

Wystąpienie o wspomniany na wstępie pakiet pomocowy grozi gwałtownym sprzeciwem republikanów w związku z dużymi wydatkami na priorytety Demokratów, w tym pomoc dla władz stanowych i lokalnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Musimy działać i musimy działać teraz – powiedział Biden w czwartek wieczorem. Ponadto, prezydent elekt zapowiedział, że przedstawi drugi, szerszy plan naprawy gospodarki na wspólnej sesji Kongresu w przyszłym miesiącu. Pieniądze z tej inicjatywy mają być przeznaczone na długoterminowe cele rozwojowe, takie jak infrastruktura i zmiany klimatyczne.

Niektóre środki, w tym pomoc dla stanów i pieniądze na opiekę zdrowotną, prawdopodobnie będą wymagały 60 głosów w Senacie, który będzie podzielony 50-50 z głosem wiceprezydent Kamali Harris dającym kontrolę Demokratom. Zasiłki dla bezrobotnych, płatności stymulacyjne i prawdopodobnie podwyżka płacy minimalnej mogą być realizowane zwykłą większością głosów w ramach specjalnego narzędzia budżetowego.

– Tam, gdzie dokonujemy ciągłych inwestycji, jak powiedziałem w kampanii, zapłacimy za nie, upewniając się, że wszyscy wnoszą sprawiedliwy wkład w podatkach – powiedział Biden.

– Możemy to zrobić bez karania nikogo, zamykając luki podatkowe dla firm, które wysyłają amerykańskie zlecenia za granicę lub które pozwalają amerykańskim firmom płacić zerowe federalne podatki dochodowe – dodał prezydent elekt.

Kurs dolara z przewagą wobec euro

Notowania greenbacka wobec euro wyznaczyły wczoraj nowy dołek. Jednakże, do zamknięcia sesji większość zysków dolara została utracona, a para walutowa EUR/USD wróciła do wsparcia przy 1,2150.

fpmarkets

Skuteczne wybicie wspomnianego wyżej wsparcia otwierałoby drogę w kierunku okrągłego poziomu 1,2000 USD. Po drodze, w okolicach 1,2077 USD znajduje się jeszcze lokalne wsparcie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here