Naga MarketsJerome Powell, gubernator Fed

Już w najbliższą środę odbędzie się posiedzenie Rezerwy Federalnej (Fed), po którym poznamy decyzję dot. stóp procentowych. Zdaniem ekonomistów, decydenci polityczni amerykańskiego banku centralnego nie zmienią jednak w styczniu br. ich poziomów, w efekcie czego główna stopa proc. otrzyma się na poziomie 0,25 proc.

  • Już w najbliższą środę odbędzie się posiedzenie amerykańskiej Rezerwy Federalnej 
  • Zdaniem ekonomistów, Fed nie zdecyduje się w styczniu na zmianę poziomu stóp proc. 
  • Eksperci spodziewają się, że prezes Fed z zadowoleniem przyjmie propozycję nowego prezydenta dotyczącą dalszej pomocy fiskalnej dla gospodarki

Styczniowe posiedzenie FOMC będzie spokojne 

Ekonomiści Danske Banku prognozują, że najbliższe posiedzenie FOMC powinno być dość spokojne. Nie oczekują oni większych zmian w polityce monetarnej. W ich ocenie, Rezerwa Federalna podtrzyma w trakcie styczniowego posiedzenia stanowisko, że właściwe będzie utrzymanie stóp proc. na niezmienionych poziomach, dopóki warunki na rynku pracy nie osiągną poziomu zgodnego z oceną Komitetu a inflacja wzrośnie do 2 proc. oraz że skup obligacji w ramach QE pozostanie bez zmian do czasu osiągnięcia znaczących postępów w realizacji celów Komitetu w zakresie maksymalnego zatrudnienia i stabilności cen.

Te artykuły również Cię zainteresują
Eksperci spodziewają się, że prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell powtórzy podczas późniejszej konferencji prasowej, iż wciąż jest za wcześnie na dyskusję o zacieśnianiu polityki monetarnej. Oczekują oni również, że z zadowoleniem przyjmie on propozycję nowego prezydenta Joe Bidena dotyczącą dalszej pomocy fiskalnej dla gospodarki.

Dolar silniejszy od franka i euro, słabszy od funta

Biorąc pod uwagę zmienność na notowaniach głównych par walutowych zauważymy, że dolar amerykański nie należy ani do grona najsilniejszych, ani najsłabszych walut grupy G8. Plasuje się on mniej więcej w połowie stawi umacniając się w relacji do franka szwajcarskiego, jena japońskiego i euro, a osłabiając wobec funta szterlinga oraz dolarów nowozelandzkiego, australijskiego i kanadyjskiego.

Weź udział w bezpłatnym webinarze: Zarządzanie ryzykiem jako dominanta sukcesu na rynku

Źródło: finviz.com

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cd projekt akcje | przewidywany kurs dolara | dax wykres | biomedlub akcje | jak działa blik |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here