Naga MarketsS&P 500 na nowym ATH. Akcje wzrosły najmocniej od wyborów do zaprzysiężenia Bidena na prezydenta USAW środę 20 stycznia 2021 r. Joe Biden został oficjalnie zaprzysiężony na 46. prezydenta USA. Chociaż nie można tego przypisać jako zasługi Bidena, to rynek akcji zanotował niebywały wzrost od czasu wyborów do inauguracji nowego prezydenta. Indeks S&P 500 urósł wczoraj o 1,44 proc.

  • Joe Biden stoi przed wyzwaniem wyciągnięcia USA z pandemii stulecia
  • Indeks S&P 500 wzrósł od dnia wyborów do inauguracji Bidena o 14,3 proc.
  • Notowania znalazły się na historycznych maksimach

Joe Biden 46. prezydentem USA

Ustępujący prezydent Donald Trump opuścił Biały Dom i udał się do swojej posiadłości na Florydzie. Trump nie został na inauguracji Bidena postępując tym samym wbrew amerykańskiej tradycji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Joe Biden ma przed sobą długą listę rzeczy do zrobienia, jeśli podejmie próbę wyciągnięcia kraju z najgorszej pandemii stulecia i naprawienia pęknięć w amerykańskiej polityce.

Według danych FactSet w ciągu 11 tygodni między wyborami w dniu 3 listopada a zamknięciem notowań w środę indeks S&P 500 wzrósł aż o 14,3 proc.

Patrząc wstecz, wcześniejszym liderem w okresie od dnia wyborów do inauguracji był republikański prezydent Herbert Hoover. Indeks S&P 500 między wyborami 6 listopada 1928 r. a pierwszym dniem urzędowania wzrósł o 13,3%. jego pierwszy dzień w biurze.

Prezydentura Hoovera została zniweczona przez krach giełdowy w 1929 roku, który miał miejsce mniej więcej osiem miesięcy po rozpoczęciu jego kadencji. Ostatecznie był to punkt wyjścia do Wielkiego Kryzysu.

Biden ma jednak nadzieję na bardziej pomyślną prezydenturę, mimo że jego kadencja rozpoczyna się w tragicznym okresie pandemii COVID-19.

S&P 500 na nowym ATH

W dniu zaprzysiężenia Joe Bidena na prezydenta USA, kontrakty terminowe E-mini na indeks S&P 500 wzrosły o 1,44 proc., a zamknięcie sesji miało miejsce na najwyższym poziomie w historii (3845 pkt).

fpmarkets

Jak widać na wykresie dziennym powyżej, wczorajsze umocnienie stanowiło kontynuację ruchu wzrostowego z wtorku, kiedy to cena odbiła od konfluencji wsparcia, gdzie horyzontalny poziom 3750 pkt zbiegł się z 20-dniową średnią. Kolejny kluczowy cel jaki mogą teraz obrać byki znajduje się w okolicach poziomu 3900 pkt.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here