Naga MarketsDyrektor generalny giełdy kryptowalut FTX przekazał 5 milionów USD na kampanię Joe’go Bidena. Chodzi o Sama Bankmana-Frieda, CEO platformy z siedzibą w Hongkongu, który wsparł polityka kwotą aż 5,2 miliona USD.

  • CEO FTX wpłacił na rzecz kampanii prezydenckiej Joe’go Bidena ponad 5 mln USD.
  • Wcześniej jego giełda przyjmowała zakłady dot. tego, kto wygra wybory w USA – Trump czy Biden.
  • Zdanie Bidena nt. BTC nie jest jasne. W czasie jednej z kampanii do Senatu przyjmował on jednak datki w kryptowalucie.

Biden ze wsparciem ze strony rynku bitcoina

Jak donosi The Wall Street Journal, na rzecz kampanii prezydenckiej Bidena wpłacono  łącznie 79,5 miliona USD. To jednak kwota tylko od 100 największych darczyńców. W tym gronie jest Bankman-Fried. Co ciekawe był on drugim co wielkości wpłaty darczyńcą. Wyprzedził go ponoć tylko Michael Bloomberg, współzałożyciel popularnej firmy z rynku mediów.

Biden czy Trump?

W lutym 2020 roku FTX zawiązało też kontrakt futures mający na celu umożliwienie traderom obstawianie reelekcji Trumpa w 2020 roku. Chodzi o tzw. token Trumpa, którego wartość ma wynieść 1 USD, jeśli obecny prezydent wygra walkę o reelekcję i 0 USD, jeśli przegra.

Dziś wiemy, że obecny mieszkaniec Białego Domu raczej poniesie porażkę. Obecnie Biden ma za sobą większość elektorów. Liczenie jednak nadal trwa.

FTX następnie uruchomiło podobny kontrakt futures dla rywala Trumpa, Bidena.

Biden probitcoinowym prezydentem?

Czy wnioskują jednak po wpłacie CEO giełdy możemy uznać, że kandydat Demokratów, jeśli wygra wybory, będzie bardziej probitcoinowym prezydentem niż Trump? Ten ostatni co prawda krytykował librę Facebooka czy bitcoina, ale prawdę powiedziawszy nie zrobił w kwestii rynku kryptowalut niczego złego. W swoich tweetach określił tylko BTC mianem narzędzia dla terrorystów i przestępców. Za słowami nie poszły jednak czyny, choć podobno parę late temu – jeśli wierzyć wspomnieniom jednego z jego byłych doradców – chciał zakazać używania kryptowalut w USA.

Z kolei Biden nie wypowiada się nt. BTC. W czasie jednej z kampanii do Senatu zbierał tylko datki w kryptowalucie.

Z obozu Demokratów wywodzi się też Andrew Yang, który jest propagatorem blockchaina w USA. Nie jest jasne, czy będzie jednak kimś ważnym w Białym Domu.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here