Naga MarketsBicoin nigdy w historii nie był tak drogi. Kurs BTC/PLN pokonał barierę 248 tys. złW dniu 13 kwietnia bitcoin (BTC) ustanawiał historyczny szczyt na wysokości poziomu 247 209 zł, po czym zanotował bardzo silną korektę o ponad 50%. Pół roku od tego wydarzenia kurs BTC/PLN znowu wspina się na bardzo wysokie poziomy cenowe, a w trakcie wtorkowego poranka ustanawia nowy rekord swojej wartości testując 248 020 zł. W stosunku do dolara amerykańskiego kryptowaluta jednak nadal nie osiągnęła nowego maksimum (z ang. ATH).

  • Bitcoin do złotego zyskuje w tym momencie 0,45% i nieznacznie cofa się po teście historycznych szczytów, kosztując 245 055 zł
  • W tym samym czasie BTC do dolara amerykańskiego testuje we wtorek poziom 62 991 dol., co jest najwyższą wartością od sesji z 13 kwietnia, do rekordu brakuje jednak nadal niespełna 2 tys. dol.
  • Różnica wynika m.in. ze słabości złotego względem dolara: para walutowa USD/PLN wyceniana jest cały czas na ponad 3,90 zł
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin rekordowo mocny względem polskiej złotówki. BTC/PLN powyżej 248 tys. zł

Zgodnie z notowaniami bitcoina udostępnianymi prze portal stooq.pl, w trakcie wtorkowej sesji kryptowaluta testowała poziom 248 020 zł, pokonując tym samym wcześniejsze ATH z kwietnia o niecałe 1000 złotych.Od wrześniowych dołków BTC/PLN zwiększył swoją wartość o 88 tys. zł, a od początku roku jego kurs podwoił się i to z nawiązką (125% od stycznia).

Bicoin nigdy w historii nie był tak drogi. Kurs BTC/PLN pokonał barierę 248 tys. zł
Bitcoin na wykresie dziennym względem złotego. Źródło: stooq.pl

Bitcoin 19 października rośnie również względem dolara amerykańskiego, a para BTC/USD zyskuje ponad 0,5% i testuje poziom 62 991 dol. Jest to najwyższa wartość od 13 kwietnia, cały czas jednak nie pokrywa się z ATH na wysokości 64 895,22 dol.

BTC walczy obecnie z lokalnym październikowym oporem (szczyt świecy z 15 października):

Bicoin nigdy w historii nie był tak drogi. Kurs BTC/PLN pokonał barierę 248 tys. zł
Bitcoin na wykresie dziennym względem dolara. Źródło: Tradingview.com

Jeżeli chodzi o szerszy rynek cyfrowych aktywów, to sytuacja w trakcie wtorkowej sesji jest mieszana.

Zonda

Kryptowaluty głównie w dół. Ethereum (ETH), cardano (ADA) i solana (SOL) w korekcie

Gdy bitcoin testuje najwyższe poziomy od sesji sprzed ponad pół roku, na rynku altcoinów nie widać potwierdzenia euforii. W przeciągu ostatnich 24 godzin stopy zwrotu są dosyć mieszane, a większość z 20 czołowych kryptowalut notuje straty w tym przedziale czasowym.

Drugi pod względem kapitalizacji ether spada o 1,51% do 3808,92 dol., a cardano (ADA) koryguje o 0,96% do poziomu 2,13 dol., zgodnie z danymi portalu Coinpaprika.

Po stronie wzrostowej wyróżniają się jedynie binance coin (BNB), dogecoin (DOGE) oraz litecoin (LTC), których aprecjacja wynosi kolejno 4,39%, 3,62% oraz 1,84%, a ceny to 492,10, 0,2483 oraz 189,72 dol.

Bicoin nigdy w historii nie był tak drogi. Kurs BTC/PLN pokonał barierę 248 tys. zł
Coin360.com

Mieszaną sytuację na rynku potwierdza również powyższa mapa cieplna.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: neuca kurs | notowania biomed lublin | najniższy kurs hrywny | ciech akcje | gpw lpp | kurs akcji pgnig | biomed akcje kupno |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here